• Хотинські вісті

Рекордну кількість тестувань на Сovid-19 проведено в Україні


В Україні проведено найбільшу кількість тестувань на Сovid-19 за добу - майже 9000. А в Чернівецькій області наразі підтверджено 2600 інфікувань коронавірусом з початку спалаху недуги.


Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 15 травня. Основні тези:


В Україні за минулу добу зафіксовано 483 нові випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 48 у дітей та 142 у медпрацівників.


За останню добу проведено найбільшу кількість тестувань методом ПЛР за весь час - 8996 досліджень.


За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Чернівецькій області (84), Києві (56) та Волинській області (47).


МОЗ наголосило, що наразі впровадження другого етапу медичної реформи має на меті створення справедливих тарифів, які повинні враховувати багато чинників (обладнання, спеціалізація, інфраструктура тощо), а також повністю покривати вартість медичних послуг і відповідати Закону про медичні гарантії.


Очільник МОЗ підкреслив, що міністерством розроблені пропозиції щодо збільшення заробітної плати медичних працівників на 50% з липня 2020 року як особливого елементу медреформи. Окремо він зазначив, що впродовж усіх років незалежності середня заробітна плата медика в Україні складає 6-7 тисяч грн, і це одна з найменших зарплат серед усіх професій у країні.


Щодо пасажирських перевезень – МОЗ розробило 4-етапний план пом'якшення карантину, з певними критеріями для кожного етапу, і вже залежно від цих критеріїв передбачено пом'якшення. Якщо в області наявні відповідні критерії, то запуск пасажирських перевезень, зокрема й обласних, можливий.

14 views0 comments