• Хотинські вісті

Про фінансування райлікарні та доплату медикам, які лікують хворих з COVID-19
Як уже повідомляли «Хотинські вісті», з 1 квітня усе ж стартував другий етап медичної реформи – закладів другого та третього рівнів. Однак на державному рівні почалися розмови про її скасування чи перезавантаження, оскільки чимало лікарень опинилися під загрозою закриття.

Але високопосадовці запевняють, що наразі не йдеться про відміну цієї реформи. Натомість плануються зміни, які вдосконалять роботу медичної галузі за новими принципами. При цьому очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що його завдання – не допустити масових скорочень медперсоналу та зберегти мережу клінік.

Як здійснюється фінансування Хотинської районної лікарні відповідно до укладеного договору із Національною службою здоров‘я України на пакети надання медичної допомоги? Чи вистачить грошей, аби утримувати медичний заклад бодай нарівні минулого року?

Про це розпитуємо головного лікаря Хотинської райлікарні Ю. А. Пасічника.

– Протягом першого кварталу фінансування районної лікарні ще здійснювалося за рахунок медичної субвенції, – розповідає Юрій Анатолійович. – А за квітень Національна служба здоров‘я в Україні надала нам кошти лише за 5-ма пакетами медичної допомоги з 9-ти, на які уклали договір. Бо частина стаціонарних відділень перебували на карантині і приймали хворих лише в екстрених випадках, а інші відділення займалися лікуванням недужих на коронавірус.

Отож за квітень отримали аванс – лише 86 відсотків грошей від обсягу, який передбачений договором. Після того, як надішлемо усю необхідну звітність, Національна служба здоров‘я проведе повний розрахунок за надані у квітні райлікарнею послуги.

– Яка ситуація з виплатою медикам, котрі у березні і квітні лікували недужих на коронавірус, 300 відсотків надбавки до зарплати?

– Доплату до зарплати виплачено за березень, але у розрахунку за години безпосередньої роботи з інфікованими. Йдеться про надбавку у розмірі трьох посадових окладів пропорційно відпрацьованому часу. Розрахунки провели за методикою, передбаченою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 2 червня 2003 року. Нині чекаємо на надходження коштів для проведення доплати медикам райлікарні за квітень, – зазначив Ю. А. Пасічник.

18 views0 comments