• Хотинські вісті

Про симптоми та особливості лікування пацієнтів з COVID-19 розповіла лікарка-інфекціоністкаНауковці заявляють, що новий коронавірус, поширюючись планетою, дещо змінюється, мутує. Медики також акцентують: хвороба може протікати як з багатьма симптомами, так і безсимптомно. Як повідомлялося, до групи особливого ризику відносили у першу чергу людей похилого віку, із супутніми захворюваннями. Але нині, на жаль, у нашій області маємо випадки, коли помирають молоді, здорові люди, як це сталося з двома юнаками із Сторожинецького району. Водночас, є чудові приклади, зокрема й на Хотинщині, коли за допомогою медиків одужують 80-річні пацієнти.


Про досвід лікування пацієнтів із COVID-19 фахівців Хотинської райлікарні, симптоматику та вікові особливості пацієнтів – в інтерв’ю із заступницею головного лікаря з дитинства та пологодопомоги, інфекціоністкою Аллою Яковенко.


– Хотинщина стикнулася зі спалахом коронавірусу однією з перших не лише в області, а й в Україні. Медики райлікарні вже мають досвід надання медичної допомоги хворим з коронавірусною інфекцією, чимало з них уже одужали. Які особливості цієї недуги? Який віковий склад пацієнтів?


– З початку спалаху коронавірусу в краї у стаціонарах районної лікарні перебували загалом 35 пацієнтів. А ті жителі району, у яких легкий перебіг хвороби, лікуються амбулаторно вдома, приймаючи медикаменти за призначенням лікарів, – відповідає Алла Миколаївна. – І потрібно відзначити роботу сімейних лікарів району, котрі надають меддопомогу недужим на дому, консультують у телефонному режимі. Це дає можливість уникнути надто великого навантаження на стаціонарні відділення.


Справді, коронавірусна хвороба не обирає: інфікуються і люди старшого віку, і юні. Вік наших пацієнтів: від 30 до 83 років. Середній термін перебування хворих – 17 діб. Тобто цю недугу, якщо її перебіг важкий, подолати нелегко. Але все ж можливо, що бачимо на прикладі подружжя Ніни і Порфирія Бурденюків з Хотина, котрі у 80-річному віці захворіли і разом подолали недугу за допомогою медиків інфекційного відділення райлікарні, розповіла Алла Яковенко.

Потрібно зауважити, що є пацієнти з нетиповими сиптомами, зокрема висипкою. Також маємо вже не один випадок, коли недужі констатують, що у них на початковій стадії захворювання було пониження температури тіла, тобто гіпотермія.


Але переважно клінічні симптоми такі: висока температура, кашель, біль за грудиною, втрата смаку, нюху, слабкість.


– Чи вистачає місць у стаціонарах райлікарні для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією чи підозрою на неї?


– Наразі місць вистачає. Але все ж таки, навантаження на колектив інфекційного відділення чимале. В останній час у ньому перебували 11 хворих, задіяне все обладнання (маємо кисневі концентратори). Підключили і терапевтичне відділення.

Медперсонал обох цих відділень працює фахово, злагоджено. Дякую їм та усім медикам, які залучені у наданні допомоги хворим з коронавірусом: рентгенологам, адже таким пацієнтам потрібно кілька разів робити рентгенодіагностику, фахівцям приймального та реанімаційного відділень, немедичним працівникам.


Також слід зазначити, що умови перебування хворих в інфекційному відділенні нашої лікарні хороші, адже приміщення відремонтоване, палати, хоч адаптовані, але чисті та охайні, є гаряча вода.


– Чи забезпечені медики усім необхідним?


– Наразі забезпечені. Медикам, які задіяні в наданні допомоги хворим з COVID-19, роздано засоби індивідуального захисту. Запасів вистачить приблизно на місяць.

Але розуміємо, що маски, рукавички – це витратний матеріал, який необхідно увесь час поповнювати. Що ми і робимо, завдяки допомозі районної влади та органів місцевого самоврядування, а також волонтерів, доброчинців, депутатів різних рівнів, бізнесменів Хотинщини. За це їм щира вдячність.


– А яка ситуація із забезпеченням ліками?


– Районна рада спрямувала 400 тисяч гривень на придбання ліків для хворих з коронавірусною інфекцією. Крім того Рукшинська ОТГ виділила 50 тисяч для закупівлі медикаментів для жителів своєї громади у разі захворювання на цю небезпечну недугу.

Але мушу констатувати, що повністю забезпечити ліками усіх пацієнтів з COVID-19 за рахунок лікарні ми не можемо. Частину медикаментів надаємо, а частину хворим доводиться докуповувати в аптеках.


– Як співпрацюєте з обласним лабораторним центром, як налагоджено інформування про результати тестування хворих?


– На початку, коли почали госпіталізовувати пацієнтів з підозрою на COVID-19 у нашу лікарню і доправляти біоматеріали на дослідження в обласний лабораторний центр, результати надходили швидко. Але потім, коли недуга поширювалася, кількість обстежень збільшувалася, і не тільки у Хотинському, а і в інших районах, то результати нам стали повідомляти дещо пізніше. І це зрозуміло, адже нині велике навантаження на цей вірусологічний центр.


Проте загалом з інформуванням не було проблем, іноді навіть пізно ввечері нашим фахівцям чи сімейним лікарям телефонували працівники лабораторного центру, щоб оперативніше розповісти про результати тестування, і ми мали можливість повідомити колег або пацієнтів.


– І на завершення, що порадите читачам, аби уберегтися від коронавірусної інфекції?


– Навіть у період послаблення карантину, коли наш край, країна загалом будуть покроково виходити з нього, не можна забувати про засоби індивідуального захисту, зокрема маски, рукавички та антисептики. А також – про дотримання безпечної дистанції, – наголошує лікарка. – За можливості і надалі уникайте скупчень людей, щоб уберегти себе та близьких. Доброго усім здоров’я!
49 views0 comments