• Хотинські вісті

Про ремонт дороги через Хотин та злощасного "кільця" на об'їзній

Updated: May 21, 2021Перше, на що звертають увагу гості міста і туристи – автошляхи. Тож їх ремонт є важливим кроком у підготовці до належного відзначення 400-ліття Хотинської битви. На центральній дорозі через Хотин роботи уже розпочато, підрядна організація здійснює ямковий ремонт.


Сьогодні у Хотині відбулася робоча зустріч керівництва Дністровської райдержадміністрації і Хотинської міської ради з представниками управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг Чернівецької облдержадміністрації, Служби автодоріг у Чернівецькій області.Центральна дорога через місто – обласного значення, а з місцевого бюджету кошти можна виділяти тільки на комунальні автошляхи. Як запевнив начальник вищезгаданого управління інфраструктури ОДА Іван Микитюк, ямковий ремонт цієї дороги через усе місто буде завершено найближчим часом.Голова Дністровської РДА Олег Мельничук запитав про найболючіше – коли завершать кільце на об'їзній.


Начальник Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігор Гах пояснив, що ця служба не є підрядником, бо такі траспортні розв'язки (а їх в області декілька) облаштовують за державною програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху із прямим фінансуванням.


Така ж плачевна ситуація із кільцем у Сокирянах, трохи краща – на Заставненщині. Підрядна організація не впоралася, тому, очевидно, доробляти має інша.


Обласна влада, як і Хотинська міська рада, надсилали звернення до високопосадовців задля вирішення проблеми. Адже це кільце на трасі державного значення, як "бельмо на оці" для усієї області.


У листі, отриманому від ДП "Фінансування інфраструктурних проектів" йдеться, що "...завершення будівельних робіт на об'єкті буде виконано у межах реалізації "Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2023 року" у 2021 році".


Тож, на жаль, так і невідомо, коли все ж завершать роботи?

Також під час робочої зустрічі йшлося про те, що дерев'яна вежа на виїзді у Хотин зі сторони села Атаки нині в аварійному стані. Вона споруджена ще до 1000-ліття міста, з плином часу деякі конструкції прогнили. Тому потребує оновлення.


Крім того, голова Дністровської РДА Олег Мельничук обговорив із першим заступником міського голови Данилом Білецьким ще одне питання, яке порушували хотинчани – облаштування світлофора на центральній дорозі поблизу Хотинської ЗОШ №5. Це вкрай необхідно, адже то безпека дітей. Проте спочатку необхідно виготовити проєктну документацію.


Нагадаємо, що облаштування кільцевої розв'язки на в'їзді у Хотин розпочали ще восени минулого року. Вартість за проєктом – понад 30 мільйонів гривень.

Узимку редакція "Хотинських вістей" надсилала запит до ДП «Фінінпро» щодо того, чому припинено роботи на цьому об'єкті. Про це ми писали у лютому в матеріалі https://www.hotvisti.com.ua/post/розрили-та-залишили-будівництво-кільцевої-розв-язки-біля-хотина-затягнулося-на-місяці


217 views0 comments