• Хотинські вісті

Про послаблення спеки, температурні контрасти і грозиТЕМПЕРАТУРНІ КОНТРАСТИ У ЄВРОПІ

Послаблення спеки сьогодні вже відчули і жителі західних областей України і у наступні дві доби стане менш спекотно у більшості регіонів, запевнили в Укргідрометцентрі.

Тим часом на сході та південному сході Європи все ще панує спека (в окремих районах Балкан, Греції та Туреччини денні максимуми температури цими днями перевищують 40 градусів!). У той же час у західноєвропейських країнах температурні показники є значно нижчими – в межах 15-20 градусів.


АТМОСФЕРНИЙ ФРОНТ В УКРАЇНІ


«Ууух! Який активний атмосферний фронт перетинає зараз Україну! Контрасти – значні, перед фронтом, у східній частині України до +35 градусів, а в західних областях, за фронтом +19...+20 градусів.


Завтра свіжіше повітря, те, яке в тилу фронту, охопить значну частину України», – поінформувала синопткиня Наталка Діденко.


Прогноз на робочий тиждень

В Укргідрометцентрі розповіли:


«Нарешті виснажлива жара спаде, не в усіх регіонах, але західні, північні та центральні області перебуватимуть у свіжішій повітряній масі.


У ніч на середу Україна перебуватиме в полі високого тиску, а от вдень на Правобережжі все ж таки проявиться нестійкий характер повітряної маси із заходу, тому зростає ймовірність грозових дощів.


Четвер та п’ятниця – над західними кордонами проходитиме активний циклон, який зародиться над Адріатичним морем.


Завтра у південних, східних, більшості центральних областей та в Карпатах, післязавтра на Правобережжі, в четвер у північних, місцями західних та центральних областях короткочасні дощі грози, вдень в окремих районах град та шквали 15-20 м/с, на решті території – без опадів.


Температура вночі 12-17°; вдень 21-28°, у південній та східній частині вночі 16-22°, вдень завтра 29-34°, 4-5 серпня 26-31 градуси», – прогнозують в Укргідрометцентрі.


30 views0 comments