• Хотинські вісті

Про перші кроки та перспективи розвитку Хотина в інтерв’ю з Андрієм Дранчуком


Як уже повідомляли «Хотинські вісті», у березні відбулася зміна керівництва міської ради. Отже два місяці минуло з того часу, як першим заступником Хотинського міського голови рішенням сесії міської ради призначено Андрія Дранчука. Про перші кроки на цій посаді та про те, що планується зробити у Хотині, інші найактуальніші питання він розповів у інтерв’ю читачам «Хотинських вістей».


– Отже, якими були ваші перші кроки? Що вдалося зробити за цей доволі невеликий проміжок часу та які пріоритети намітили у розвитку міста?


– У першу чергу потрібно було зробити все можливе для стабілізації фінансового стану, сконцентруватися на «вирівнюванні» бюджету Хотинської міської ОТГ, у якому на той момент утворилися великі фінансові «ями». Адже невиконання річного бюджету становило близько 6 мільйонів гривень, зокрема йшлося про велику нестачу коштів на зарплату працівникам закладів освіти нашої громади.


Тож фінансова ситуація була вкрай важкою. Станом на 1 травня дефіцит бюджету Хотинської ОТГ вдалося значно зменшити – до 2 мільйонів гривень. При цьому усі поточні видатки здійснюються у повному обсязі. Не зважаючи на запроваджений карантин, надзвичайну ситуацію в краї у зв’язку із коронавірусною хворобою, освітянам без затримок виплачується середньомісячний заробіток.


Крім того, хочу наголосити, що зробимо усе необхідне, щоб жоден садочок чи школа у нашій об’єднаній громаді не були закриті, як раніше заявлялося щодо деяких малокомплектних установ.


Принциповим також було питання щодо незаконно встановлених споруд на площі біля пам’ятника гетьману Сагайдачному поблизу Хотинської фортеці. У стислі терміни ці споруди демонтовано.


Іншим пріоритетом для мене, міської влади та депутатського корпусу є благоустрій Хотина, щоб він став ошатнішим, чистішим та справді привабливим туристичним містом. Адже саме на це нарікають багато жителів.


– А що вже зроблено для благоустрою райцентру, та які роботи заплановано здійснити?


– Першочергово проводимо роботи з благоустрою та озеленення центру міста, облаштування тротуарів.

Крім того проведено демонтаж декількох рекламних біл-бордів, які було встановлено з порушенням чинного законодавства і які нерідко неохайним виглядом погіршували вигляд центральної частини Хотина.


Звісно, на темпах робіт з благоустрою певним чином позначилися карантинні заходи, обмеженість фінансових ресурсів. Але відрадно, що комунальні підприємства Хотинської міської ради навіть у складних умовах забезпечують безперебійне водопостачання, водовідведення, функціонування мережі вуличного освітлення, прибирання території громади, вивезення сміття, розчищення придорожних смуг.

Для запобігання поширенню коронавірусу проводилася робота із дезінфекції вулиць громади.


Працівники міської ради залучають кошти від благодійних організацій та меценатів для забезпечення всім необхідним персоналу медичних закладів, які діють на території громади. Загалом з початку оголошеного карантину на боротьбу з коронавірусною недугою і допомогу Хотинській районній лікарні та закладам охорони здоров‘я нашої ОТГ спрямовано з місцевого та благодійних фондів близько 800 тисяч гривень.


– Чи вдалося налагодити ефективну комунікацію з депутатським корпусом та виконавчим комітетом міської ради?


– Так, це дуже важливо. Хочу наголосити, що є така комунікація, взаємодія. І саме злагоджена робота депутатського корпусу та виконкому міської ради є запорукою плідної роботи.

У цьому чимала заслуга і секретаря міської ради С. В. Якуби. Під його головуванням із березня цього року проведено 6 сесій міськради та 4 засідання виконкому. Тож орган місцевого самоврядування працює продуктивно. Вдячний усім, хто долучається до спільної справи – розвитку громади.


Також прагнемо налагодити постійну комунікацію, зворотній зв’язок із жителями об’єднаної громади задля оперативного вирішення проблем.


– Які перспективи довгобуду – пологового будинку у Хотині, який зводиться вже понад три десятиліття?


– На базі недобудованого пологового будинку (акушерського корпусу) заплановано облаштування сучасного приймального відділення Хотинської районної лікарні із залученням коштів з державного бюджету, а це чимала сума – близько 10 мільйонів гривень. Але потрібно спочатку оновити проєктно-кошторисну документацію. Міська рада узяла на себе зобов’язання її виготовити, орієнтовна вартість – 130 тисяч гривень.

Цей об’єкт Хотинської районної лікарні включено до переліку тих, що будуть облаштовані завдяки реалізації програми Уряду України «200 сучасних приймальних відділень». Сподіваємося, такий потрібний жителям не лише нашої об’єднаної громади, а й усього району проєкт вдасться реалізувати.


До речі, про проєкти. Запроваджено громадську ініціативу «Бюджет участі». Жителі Хотинської ОТГ можуть подати заявки на конкурс. Проєкти-переможці будуть реалізовані до вересня цьогоріч за кошти бюджету громади. На це виділено 120 тисяч гривень.

Кожен мешканець може подати свій проєкт, що спрямований на розвиток Хотина і сіл нашої ОТГ, покращення життя їх мешканців. Закликаю долучитися усіх небайдужих і активних людей. Спільно зробимо Хотинську громаду кращою!

30 views0 comments