• Хотинські вісті

Про особливості вакцинації від коронавірусу: інтерв‘ю з медиком
Отже, вакцинація на Хотинщині стартувала. Які її особливості? Як на практиці щеплюватимуть краян і кого саме? Про це цікавимося у головної лікарки Хотинського центру первинної медичної допомоги Тетяни Солодкої.


– Почалася епоха вакцинації від COVID-19. Як у нас до неї підготувалися? Хто, де і кому проводитиме щеплення?


– Процес вакцинації в Україні відбувається у три етапи, – розповіла Тетяна Солодка. – На першому щеплюватимуть медиків, які надають допомогу хворим на COVID-19 у стаціонарах, працівників та підопічних психоневрологічних інтернатів, співробітників поліції та деяких інших державних структур, військовослужбовців.

У нашій області перший етап уже стартував, зокрема в обласному центрі.


На Хотинщині людей вакцинуватимуть на базі денного стаціонару поліклініки Хотинської багатопрофільної лікарні. Щеплення проводитимуть мобільні бригади, які визначені Департаментом охорони здоров‘я Чернівецької облдержадміністрації.


Важлива інформація для читачів газети щодо підготовки до щеплення: людина має дати інформаційну згоду на вакцинацію. Вона повинна бути абсолютно здоровою, зокрема, щоб у неї не спостерігалися катаральні явища (кашель, нежить), не було болю у м‘язах, підвищеної температури тіла.


– Кому протипоказане щеплення?


– Наразі не вакцинують дітей до 18 років, вагітних, жінок, які годують дітей грудьми. Також не потрібне щеплення людям, які упродовж останніх шести місяців хворіли на COVID-19.


Перед вакцинацією бажано здати кров на імуноферментний аналіз для визначення рівня антитіл.


Вакцини різних виробників різняться своїми характеристиками, відповідно до яких людина має разом із сімейним лікарем приймати рішення про вакцинацію від коронавірусної хвороби.


– Загалом, які особливості щеплення людей саме вакциною від COVID-19? Одна з останніх інформацій на цю тему: перед вакцинацією тих, хто у минулому мав навіть поодинокі та незначні алергічні реакції, спочатку потрібно робити проби, чи не так?


– Про основні особливості вже йшлося. А от людям з алергічними реакціями я б порадила поки що зачекати зі щепленням.


– Що означає дозвіл на вакцинацію? Що людина підписує документ, який засвідчує: вона не матиме претензій до держави, якщо після щеплення щось станеться з її здоров‘ям або життям?


– Інформаційна згода означає, що людина ознайомлена з процедурою щеплення, отримала інформацію щодо протипоказань до застосування вакцини, про її характеристики і можливі побічні дії після використання.


Довідково

Як відомо, Чернівецька область 25 лютого отримала 15100 доз вакцини виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Зберігати її можна 6 місяців. Аби сформувати імунітет, щеплення потрібно робити двічі, ревакцинацію необхідно провести через 28 днів. Вакцинація є добровільною та безкоштовною.

23 views0 comments