• Хотинські вісті

Проєкт Недобоївської ОТГ – переможець всеукраїнського конкурсу


Проєкт «Яблунева Агломерація як ефективний інструмент місцевого розвитку» Недобоївської ОТГ став переможцем всеукраїнського конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування», що організований за підтримки Ради Європи та Міністерства розвитку громад та територій України.


Цьогоріч зі 136 поданих проєктів конкурсна комісія обрала 30 переможців. Їх нагородження відбулось 4 грудня у Києві під час підсумкової конференції.


Автору проєкту «Яблунева Агломерація як ефективний інструмент місцевого розвитку», заступнику Недобоївського сільського голови Андрію Дранчуку іменний диплом вручив заступник міністра розвитку громад та території України В‘ячеслав Негода.


– Цей проєкт є пріоритетним з-поміж інших, що стосуються економічного розвитку як ОТГ, так і регіону загалом. У його рамках передбачається створення на території агломерації цехів із заготівлі та переробки плодів і ягід, центру економічного зростання, що дає можливість формувати великі партії продукції, розширити ринки збуту, зокрема вийти на споживачів з європейських країн, – розповідає заступник керівника Недобоївської ОТГ Андрій Дранчук.

Загалом на виконання таких завдань у 2020 році згідно з проєктом передбачено залучити з державного та місцевого бюджетів, фондів Європейського Союзу 24 мільйони гривень.


– Це стане дієвим інструментом у розширенні можливостей садівників щодо збуту, логістичного супроводу продукції. Вони стануть більш конкурентними на сучасних вітчизняних і зарубіжних ринках, – зазначає керівник Недобоївської ОТГ Юрій Юзва. – Нині термін «Яблунева агломерація» хоча й новий, але він органічно вписується у стратегію розвитку Недобоївської ОТГ та добре сприймається жителями громад-партнерів. І це вже не просто агломерація – території, об‘єднані спільними господарськими зв‘язками та традиціями, а потужний бренд, який стрімко розвивається.


39 views0 comments