• Хотинські вісті

Профспілкове життя: відбулася звітно-виборна конференція профспілки освітян

Updated: Oct 17, 2019


Обрано новий склад райкому профспілки, його головою знову стала Г. М. Василенко
"Реалії вимагають посилення захисту інтересів освітян"


Районна профспілкова організація працівників освіти та науки – одна з найбільших на Хотинщині. Нещодавно відбулася 17-та звітно-виборна конференція цієї організації, на яку зібралися 91 делегат від 52 первинних осередків, що створені в освітніх закладах Хотинщини.


Зі звітною доповіддю про роботу за 5 років виступила голова райкому профспілки працівників освіти і науки Г. М. Василенко. До речі, напередодні професійного дня педагогів вона удостоєна найвищої нагороди галузевої профспілки країни – знака «Заслужений працівник профспілки працівників освіти і науки України».


Г. М. Василенко повідомила, що нині профспілкова освітянська організація Хотинщини об’єднує більше 2,5 тисячі членів, з яких 16 відсотків – ветерани. У закладах освіти чотирьох об’єднаних територіальних громад, що створені у районі, трудяться 43 відсотки спілчан.


Позаяк процес укрупнення громад триватиме й надалі до повного завершення, як передбачають, у наступному році, то Галина Макарівна значну увагу приділила саме роботі профспілок у нових умовах. Зазначила, що наразі тривожить те, що деякі первинки виходять зі складу районної організації, проте нових осередків не створюють і не реєструють. Тому збереження галузевого принципу – то одне з головних завдань профспілок закладів освіти в умовах реформування адміністративно-територіального устрою.


Доповідач наголосила, що протягом останніх п’яти років профспілки брали активну участь у відстоюванні трудових прав працівників. Центральним залишається питання щодо підвищення оплати праці освітян, зокрема у дошкільній ланці.


– Завдання профспілок загалом, і в закладах освіти зокрема, полягає у тому, аби подорожче продати працю освітян. Для багатьох незвичним є саме таке формулювання, проте у ньому – реальність сьогодення. Необхідно добитися, аби зарплата у галузі була доведена до рівня середньої у промисловості, – наголосила Г. М. Василенко.Г. М. Василенко детально розповіла про заходи, які райком профспілки вживав щодо охорони праці, налагодження інформаційної роботи серед спілчан, про укладання колективних договорів та контроль за їх виконанням, організацію відпочинку та оздоровлення членів профспілки, культурно-масову і спортивну роботу, навчання молодих лідерів первинних осередків.


Необхідно зазначити, що суттєво зміцнено їх матеріально-технічну базу. У 10 закладах освіти є кабінети профспілок, у 15 – куточки. Вони забезпечені телевізорами, ноутбуками, мультимедійними проекторами та іншим обладнанням, яке придбано в основному за останні п’ять років коштом профспілок – загалом на 430 тисяч гривень.


У звітній доповіді Г. М. Василенко окреслила основні завдання, над розв’язанням яких необхідно працювати у подальшому. Це, зокрема, збереження галузевого принципу побудови осередків, соціально-економічний захист спілчан та надання їм правової допомоги. А також налагодження соціального діалогу в умовах децентралізації. І, як наслідок, укладання тристоронніх угод між первинними профспілковими організаціями, адміністраціями освітніх закладів та керівниками ОТГ.


У спілчан необхідно формувати усвідомлення того, що головна функція профспілки – захист законних прав та інтересів своїх членів. Для досягнення такої мети потрібно активізувати їхню участь у місцевих виборах, аби освітяни увійшли до складу рад різних рівнів і через органи влади дбати про потреби колег.Керівники первинних профспілкових осередків із зацікавленням обговорили звітну доповідь, поділилися набутим досвідом, висловили низку зауважень і пропозицій щодо активізації статутної діяльності районної організації профспілки працівників освіти та науки.

У роботі конференції взяли участь і виступили голова районної ради Т. І. Бринь, виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації В. А. Марцикевич, виконуюча обов’язки начальника відділу освіти райдержадміністрації А. В. Колесникова, голова обкому профспілки працівників освіти і науки В. В. Дудчак, заступник голови обкому галузевої профспілки Б. Р. Чортик, начальник відділу освіти, молоді, спорту, культури, туризму Клішковецької ОТГ Л. І. Вілянська.


148 views0 comments