• Хотинські вісті

Протипожежну декларацію можна сформувати онлайнОнлайн послуга – декларація відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки


Протипожежна декларація є документом, що дає право на початок роботи новоутворених підприємств або початок використання об’єктів нерухомості (будівель, споруд, приміщень або їх частин).


Декларація заповнюється і подається до територіального органу Державної служби України з надзвичайних ситуацій або до ЦНАП за місцем розташування об’єкта нерухомості, а також суб’єкт господарювання має можливість отримувати адміністративні послуги, що надаються Державною службою України з надзвичайних ситуацій, дистанційно в електронному вигляді (онлайн).


Постанова Кабміну від 14 лютого 2018 р. №80 «Про внесення змін до Порядку подання і реєстрації декларації з питань пожежної безпеки», якою реалізовано зазначений механізм для подання на реєстрацію декларацій, значно спрощує відносини між суб’єктами господарювання та контролюючим органом.


Електронна послуга доступна за посиланням:

https://e-services.dsns.gov.ua/

https://www.kmu.gov.ua/ua/services


Електронні форми документів з автоматичною перевіркою та підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.


Відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України Концепції розвитку електронного урядування України і плану її впровадження, електронна послуга з реєстрації Декларації про відповідність протипожежним вимогам включена до 100 першочергових і найбільш пріоритетних до впровадження у відповідності до потреб бізнесу і суспільства.


Відповідно «Кодексу України про адміністративні правопорушення» суб’єкти господарювання, які подали недостовірні відомості у декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки несуть адміністративну відповідальність передбачену ст. 164, що тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн – 34000 грн), та згідно ст. 175-2 здійснення господарської діяльності без поданої декларації тягне за собою накладення штрафу – від 150 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2550 грн – 3400,00 грн).

Дністровський районний відділ Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.


1 view0 comments