• Хотинські вісті

Прості поради, щоб свята пройшли безпечно та незабутньоНе забувайте про правила пожежної безпеки під час новорічно-різдвяних свят!


Уже зовсім скоро українці святкуватимуть Різдво та Новий рік, в оселях з’являться ялинки, прикрашені гірляндами та іграшками. Тож зростає ризик виникнення пожежі. Тому власникам будинків і квартир потрібно бути уважнішими та обережними.


Щоб пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог безпеки.


Різдвяні прикраси (це свічі, хлопавки й вогні) і власне самі ялинки – легкозаймисті. Достатньо навіть маленької іскри, щоб деревце перетворилось на смолоскип. При цьому штучні елементи ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться і «розтікаються».


Щоб новорічна красуня приносила тільки радість, встановлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит.


Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, її необхідно правильно зібрати і надійно встановити, а іграшки на ній розподілити рівномірно.


Небезпечно вішати на гілки свічі та бенгальські вогні, особливо у поєднанні з ватним «снігом» і паперовими іграшками.


При виборі штучної ялинки варто віддати перевагу моделям, які мають обробку протипожежними засобами (ця інформація вказується на упаковці). Збирати її треба згідно з інструкцією, при цьому не рекомендується підпускати до неї дітей, а розміщувати так, щоб вона не загороджувала проходи між кімнатами.


Діти повинні перебувати у кімнаті з ялинкою тільки під наглядом дорослих.


Необхідно дотримуватись й правил електробезпеки. Особливу увагу варто звернути на ілюмінацію. Для прикрашання зеленої красуні не можна використовувати несправні й не сертифіковані електричні вироби.


Не варто залишати без нагляду увімкнену ілюмінацію, не дозволяйте дітям самостійно вмикати електрогірлянди. При виявленні в них несправності (нагрівання проводів, нестандартне миготіння лампочок, іскріння) – терміново відключити.

Дроти гірлянди не слід обкручувати навколо стовбура або тягнути через усю кімнату.


Дотримуйтесь простих правил і свята пройдуть безпечно та незабутньо!

Дністровський районний відділ

Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.

11 views0 comments