• Хотинські вісті

Програму «єПідтримка» розширили: хто зможе витратити тисячу на лікиПовністю вакциновані українці віком понад 60 років зможуть спрямувати 1 тисячу гривень у рамках програми Президента «єПідтримки» на придбання ліків. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну.


Українці, віком від 60 років, зможуть придбати за кошти програми «єПідтримка» ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби, дозволені для застосування в Україні, як за рецептом лікаря, так і без нього.


Також заплановано розширити програму «єПідтримка» на підлітків віком від 12 до 17 років, для яких спрощено доступ до вакцинації проти COVID-19.


Денис Шмигаль додав, що програма і надалі розширюватиметься. До речі, після того засідання, Прем’єр-міністр разом із членами Уряду отримали бустерну дозу вакцини і закликали українців скористатися такою можливістю для посилення захисту перед новим штамом, що циркулює в Україні.


Нагадаємо, із 19 грудня 2021 року у повноцінному режимі запущено програму «єПідтримка», у межах якої кожен українець, який отримав дві дози вакцини проти COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на оплату відвідування спортзалу, подорожей, зокрема, залізницею, та квитків у кінотеатр або купівлю книг.


Програма триватиме рік – до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів.

На першому етапі отримання коштів відбувається через додаток «Дія». Це – найшвидший і найпростіший спосіб.


На наступному (у другому–третьому кварталах 2022 року) буде запропоновано альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Люди, які не мають смартфонів, зможуть подати звернення на отримання допомоги в офлайн форматі.


З початку запуску програми "єПідтримка" понад 7,3 млн осіб подали заявки в Дії на отримання 1000 грн. Нині виплачено 7,2 млрд грн. Майже 1,5 млрд грн з отриманих коштів українці вже витратили.


Джерело - Мінекономіки, Урядовий портал.

371 views0 comments