• Хотинські вісті

Прогноз: травень здивував сюрпризами, чого чекати далі?


Синоптики прогнозують, що кінець травня буде теплим

Прогнози синоптиків про мінливу погоду навесні цього року справдилися. У середині травня після практично літніх +27 градусів тепла, прийшов атмосферний фронт із шквальним вітром і різким похолоданням, а потім місцями вдарили заморозки, які пошкодили городину та садовину у багатьох селах на Хотинщині.

Які причини таких погодних явищ? Якою ж буде погода надалі? Ми зібрали прогнози синоптиків.

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла, що травнева погода буде дуже нестійкою, з мінливою температурою.

«Кліматичної зими в цьому сезоні не було, теплими виявилися березень і квітень, не стане винятком і травень. Але погода буде нестійкою через кілька циклонів, які переміщатимуться по Україні та принесуть грози, шквали. Однак ці циклони невеликі, тому не варто очікувати, що дощі пройдуть скрізь», – зазначила вона.

Також додала, що загалом цього місяця буде по-літньому тепло, а середньостатистична температура може перейти за відмітку в +25 градусів. А мінлива погода більш характерна для першої половини травня.

Теплий травень прогнозував і народний синоптик Леонід Горбань. Він розповів, що дощів буде небагато. Однак варто очікувати хвилю сильних злив і гроз в останній його декаді.

За прогнозом Леоніда Горбаня, після 20 травня температура становитиме до +23...+25 тепла, а після 25-го числа почнуться дощі. Їх принесуть циклони з півдня і південного заходу, тому не похолоднішає. За його словами, особливо сильні зливи можливі 28–29 травня.

Метеорологи відзначають, що клімат України за останні роки змінився, це характерно і для всієї планети, і для північної півкулі.

«Темпи підвищення температури в Україні досить високі, і протягом останніх 30 років наша країна потрапила в регіон, де ці темпи були найвищими. Це призвело до зміни тривалості вегетативного періоду, літо стає більш тривалим, період вегетації зростає та починається значно раніше», – пояснила Віра Балабух. Вона пов’язує це з процесом глобального потепління і вказує на ризик того, що рослини починають рано цвісти, а потім настає арктичний холод і можна втратити урожай. Крім того, в Україні активізувались рідкісні колись явища: урагани, буревії.


За прогнозом Чернівецького облгідрометцентру, у найближчі дні в області збережеться тепла погода.

У п’ятницю буде хмарно з проясненням, невеликий дощ. Температура повітря вночі 5-10° тепла, в горах 2-7° тепла. Вдень 11-16° тепла.

У суботу очікується мінлива хмарність, вночі невеликий короткочасний дощ, вдень без істотних опадів. Температура повітря вночі 6-11° тепла, в горах 2-7° тепла. Вдень температура повітря 13-18° тепла.

За матеріалами метеосайтів та РБК-Україна.

22 views0 comments