• Хотинські вісті

Прогнозують значне скорочення населення України – до 35 млн до 2050 року

Чисельність українців зменшується одним із найшвидших у світі темпівНаселення України скорочується і, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року, йдеться в аналітичній довідці Організації Об'єднаних Націй стосовно демографічних процесів у нашій державі.


Серед причин – висока смертність і трудова міграція молоді


"Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів і, ймовірно, зменшиться до 35 млн до 2050 року. Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже – і основу для сталого розвитку", – йдеться в документі, оприлюдненому на сайті ООН, пише «Інтерфакс Україна».


Наголошується, що недостатній рівень добробуту та нестача у жінок можливостей поєднувати кар'єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, які заважають українцям мати бажану кількість дітей.


"Поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є основними причинами одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирають у віці до 65 років. Більше ніж половині цих смертей можна запобігти", – наголошують в ООН.


За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 млн українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме.

"Третина нещодавнього зростання рівня міграції відбулася за рахунок українців віком до 35 років, які переважно мають кращу освіту, ніж ті, хто залишається в Україні", – додають в ООН.


В організації наголошують, що за поточних рівнів скорочення населення чисельність людей працездатного віку скоротиться на 30% до 2050 року, а також додають, що Україна є одним із лідерів за рівнем старіння населення в Європі.


Тож ООН пропонує Україні вжити низку заходів, що сприяють поліпшенню демографічної ситуації, серед яких, зокрема, проведення перепису населення, впровадження недискримінаційної політики для забезпечення інклюзивності, яка дасть змогу молоді та людям похилого віку "робити повноцінний внесок у життя суспільства, отримуючи необхідну допомогу, послуги та соціальний захист".


Крім того, українській владі рекомендують підвищувати фінансування медичної галузі, створити умови для посилення гендерної рівності, що дасть змогу збільшити рівень участі жінок на ринку праці.


Також уряду рекомендують створити комплексну систему управління міграцією. В ООН наголошують, що міграційна політика держави повинна не тільки враховувати градієнти заробітної плати, а й вирішувати проблеми мігрантів, пов'язані з низьким рівнем життя, корупцією, якістю роботи установ, а також недостатнім доступом до основних послуг, таких як освіта, охорона здоров'я, безпека і система правосуддя.


"Використання потенціалу українських мігрантів для розвитку сприяє економічному зростанню і покращує внутрішні можливості. Потрібно впровадити більш вигідні офіційні канали здійснення грошових переказів для заохочення внутрішніх інвестицій", – ідеться в документі.


Також наголошується на необхідності розгляду урядом можливостей відкриття шляхів безпечної та регулярної міграції, відповідно до демографічних потреб і потреб ринку праці, що дасть змогу стимулювати іноземних працівників шукати роботу в Україні.

9 views0 comments