• Хотинські вісті

Провели верифікацію субсидій: які найчастіші причини відмови у виплатіМеханізм субсидій дає можливість людям вчасно сплачувати за житлово-комунальні послуги. Про це заявив заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко в ефірі одного з українських телеканалів.


За його словами, в середньому рівень оплати житлово-комунальних послуг одержувачами субсидій становить майже 98%, тоді як в цілому по країні цей показник в окремі періоди може становити 87-88%.


Серед найчастіших причини відмови у призначенні субсидій – наявність депозитів понад 100 тис грн, 2-3 і більше житлових приміщень у власності, або наявність працездатних членів сімей, які роками ніде не працюють і не перебувають на обліку у центрі зайнятості.


«Близько 200 тисяч домогосподарств з 2,5 мільйона, які перевірялися цього року, не пройшли верифікацію. Але це не означає, що вони втратили право на субсидію, адже ситуація може змінюватись. Наприклад, може зменшитися сума заощаджень на депозитному рахунку або ж непрацююча раніше людина працевлаштувалась», – зауважив Віталій Музиченко.


Він підкреслив, що використання коштів платників податків має бути адресним і всі домогосподарства, які дійсно потребують субсидій, будуть їх отримувати.


Віталій Музиченко пояснив, що субсидію можна отримати навіть у випадку наявності заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, простроченої понад три місяці. Для цього потрібно лише укласти договір про реструктуризацію цієї заборгованості з надавачами комунальних послуг, перед якими є борг.


Джерело - пресслужба Міністерства соціальної політики.


30 views0 comments