• Хотинські вісті

Проведуть реставрацію туристичних магнітів, зокрема Хотинської фортеціЦього року здійснять реставрацію Хотинської фортеці та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Роботи виконуватимуть у рамках ініційованої Президентом України програми «Велика реставрація».


Про це говорили під час Всеукраїнського форуму Україна-30 «Культура, медіа, туризм», повідомляє Чернівецька ОДА.


– Велика реставрація – це прорив у галузі культури. Нашій області, зокрема, вона дає змогу оновити «туристичні магніти». Йдеться про спадщину ЮНЕСКО – університет, а, крім того, і славнозвісну Хотинську фортецю. Ми вже розробляємо пакет документів для експертної комісії, щоб отримати відповідне фінансування, – сказала заступниця голови Чернівецької облдержадміністрації Ірина Ісопенко, яка представила Буковину на Форумі.


«Сподіваємося, що вже цього знакового року, коли Буковина відзначатиме 400-річницю Хотинської битви, нам вдасться реставрувати ці два об’єкти», – сказала Ірина Ісопенко.

Програма «Велика реставрація» стартує вже цьогоріч. Її мета – збереження об’єктів української культурної спадщини, модернізація туристичної інфраструктури країни та знайомство українців з рідною землею.


Вона передбачає реставрацію фортець, музеїв, театрів та інших пам’яток у нашій державі впродовж найближчих трьох років. На її реалізацію було виділено рекордну суму в історії України – 2 мільярди гривень.

Загалом ж у рамках «Великої реставрації» планують оновити 150 «туристичних магнітів» України.

Джерело - Чернівецька ОДА.62 views0 comments