• Хотинські вісті

Приїхав з-за кордону – залишайся вдома не менше 14 днів


Голова Чернівецької ОДА закликає усіх, хто повертається із країн, де є спалах коронавірусу, вдатися до самоізоляції і проявити соціальну відповідальність


Учора, 13 березня, у Чернівецькій області зафіксовано новий випадок інфікування коронавірусом. 64-річного чоловіка, у котрого виявили COVID-19, госпіталізували до обласної клінічної лікарні 10 березня. Недужий не їздив до країн, у яких уже зафіксовано випадки коронавірусу.  Натомість у Італії побувала його дружина.


Жінка почувається добре та не має жодних ознак захворювання. Наразі вона також перебуває в інфекційному відділенні обласної клінічної лікарні. Таке рішення жінка ухвалила сама, щоб не наражати на небезпеку оточення. Усіх контактних осіб встановлено, із ними працюють епідеміологи.


Голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук закликав буковинців, котрі нещодавно повернулися з країн, де виявлено коронавірус, проявити соціальну відповідальність та мінімізувати свої контакти.

Оскільки, як свідчить другий випадок інфікування в області, людина може не мати симптомів захворювання, але при цьому бути носієм вірусу.


На пунктах пропуску звертали увагу лише на осіб із підвищеною температурою та відповідною симптоматикою. Інші ж люди, які почувалися добре, вільно пересувалися і поверталися до своїх родин у різні населені пункти. Тепер, із встановленням другого випадку інфікування, ми маємо всі підстави говорити про те, що можливі й інші носії, які на час перетину кордону не мали ознак хвороби. Тому дуже прошу не відвідувати місця із великою концентрацією людей упродовж двох-трьох тижнів усіх, хто повернувся із країн, де вже вирує хвороба. Це свідома, відповідальна позиція, яка допоможе нам утримати контроль над ситуацією, – зазначив Сергій Осачук.


Голова ОДА повідомив, що в області визначено місця для обсервації для 400 осіб, вони є у всіх районах. Тож якщо немає змоги самоізолюватися вдома, можна відбути карантин там.


Також обласна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення посилити обмежувальні заходи на Буковині та закрити великі спортивні комплекси, басейни, лазні, розважальні центри.


Окрім того, сьогодні в область уже доставлено тест-системи для виявлення COVID-19. Також протягом дня замінять ліжка в інфекційному відділенні обласної клінічної лікарні.

47 views0 comments