• Хотинські вісті

Препарат для лікування коронавірусу завезли в Україну

Updated: Feb 8


Фото ілюстративне з вільних джерел.


У понеділок в Україну прибуло 60 тис. курсів препарату «Молнупіравір», призначеного для лікування COVID-19. Про це повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.


Виробником препарату є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.


– Роботу над контрактуванням «Молнупіравіру» ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику, – зазначив В. Ляшко.


За його словами, найближчим часом Міністерство охорони здоров’я розподілить ліки та відправить їх у регіони. До квітня 2022 року в Україну надійде ще 240 тис. курсів препарату.


Пацієнти отримуватимуть препарат безкоштовно. У світі ці ліки використовуються для пацієнтів, які мають хоч один фактор ризику:

  • надмірна вага,

  • вік понад 60 років,

  • цукровий діабет чи хвороби серця.

Їх треба застосовувати з перших днів недуги.


Що це за ліки?

«Молнупіравір» – це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.


Препарат випускають у формі пігулок, він не має особливих вимог зберігання, його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Джерело - повідомлення очільника МОЗ України Віктора Ляшка.

25 views0 comments