• Хотинські вісті

Презентація: на Хотинщині можна записатися до сімейного лікаря на прийом


Часто відвідувачі медзакладів скаржаться на те, що доводиться довго стояти у чергах до лікаря. Для зручності пацієнтів впроваджено сучасний сервіс – можна записатися на прийом до сімейних лікарів Хотинського районного центру первинної медичної допомоги. Але ще мало хто знає про таку можливість.


Сьогодні у відремонтованому фойє райлікарні відбулася урочиста презентація не лише цього сервісу, а і нового денного стаціонару, лабораторії для аналізів, сучасного цифрового флюорографа та завершення ремонтних робіт у медзакладі (капітального ремонту фойє та реєстратури, реконструкції даху поліклініки).

Про усе оновлення розповімо згодом, а зараз про зручний сервіс – запис до сімейного лікаря.


Детальніше про новацію – запис на прийом онлайн чи телефоном – розповідає головний лікар Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка:


– Ми запровадили попередній запис на прийом до сімейних лікарів нашого центру. Це стало можливим завдяки впровадженню медико-інформаційної системи Helsi.me.ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ? Записатися на прийом можна декількома способами:

  1. Подзвонити за номерами 066-12-81-065, 097-300-42-36 (у будні з 8:30 до 16:00 год.);

  2. Через інтернет за допомогою сервісу – інформаційна система Helsi;

  3. У реєстратурі, що на першому поверсі поліклініки.Також у фойє на великому моніторі можна довідатися інформацію про сімейних лікарів: дні прийому, номер кабінету, на яку годину можна записатися.– Усі записи на прийом до лікаря медичні реєстратори фіксують в електронному варіанті. У нас працює електронна черга – можна записатися, не виходячи з дому або в реєстратурі (у фойє поліклініки є окрема реєстратура для запису до сімейних лікарів), – зазначила Тетяна Солодка.

Щоб такий сервіс запрацював на Хотинщині, необхідне було сучасне обладнання, а лікарям, медперсоналу – пройти навчання.


«Процес впровадження системи почався у червні цього року, за цей період навчання пройшли 65 людей, серед яких лікарі, медсестри, робітники реєстратури та відділу кадрів. Відтепер вони можуть заповнювати електронну картку пацієнта, переглядати його історію відвідувань, самостійно складати графіки», – розповів координатор впровадження інформаційної системи Helsi Андрій Канюка.

Пацієнти можуть знайти і обрати лікаря, швидко та зручно записати на прийом себе або членів родини онлайн, отримати доступ до своєї електронної медичної карти.


ЯК ЗАПИСАТИСЯ ОНЛАЙН


– Це інформаційна система Helsi, в якій ми зареєстрували наш заклад, – демонструє роботу системи медичний реєстратор Діана Заплітна. – Тут можна знайти свого сімейного лікаря та записатися в електронну чергу на прийом. Через інтернет заходимо в інформаційну систему для пацієнта або запис на прийом.
Вибираємо місто Хотин, прізвище лікаря, або заклад (КНП «Хотинський районний центр первинної медичної допомоги»). Програма показує календар із вільними годинами прийому. Можна побачити, коли вільно, а коли лікар буде зайнятий, бо до нього вже є записи.


Пацієнту потрібно вказати номер свого мобільного телефону та іншу важливу інформацію про себе. На мобільник надходить код доступу, його необхідно ввести (і зберегти для наступних візитів на сайт). Потім можна роздрукувати талон на прийом, де вказано дату та час прийому, адресу, кабінет лікаря та його прізвище й ім‘я», – пояснює вона.


Але чи зменшилися черги під кабінетами лікарів?

«Ще рано говорити про результат, бо система лише запроваджена. Чимало людей не знають, що можна записатися, що є електронна черга. Але, коли жителі Хотинщини звикнуть та оцінять переваги такого сервісу, то зручніше стане і пацієнтам, і сімейним лікарям», – каже головний лікар районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.

Вона переконана: електронна черга систематизує роботу лікарів. Особливо зручно записатися на якусь конкретну годину тим, хто працює.

158 views0 comments