• Хотинські вісті

Працівники Хотинської школи №2 (колишньої спецшколи-інтернату) занепокоєні можливим скороченнямПроблема

Понад три десятки працівників закладу сьогодні прийшли у міську раду, аби з'ясувати: які ж подальші перспективи установи і чи не залишаться вони усі без роботи?


Їхні представники звернулися і до журналістів "Хотинських вістей": "Наша школа отримала лист, у якому йдеться про необхідність оптимізації штату відповідно до кошторису. Але точно не знаємо скількох працівників планується скоротити і кого саме: вихователів, вчителів чи з обслуговуючого персоналу.

Чули, що з 1 квітня усіх попередять про звільнення уже з 1 червня, а оздоровчих і відпускних не буде... Тому й прийшли сьогодні, щоб дізнатися відповіді на ці запитання від керівництва".Як відомо, уже кілька років КЗ "Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №2" перебувала під загрозою закриття і не набирала перші класи, оскільки по всій Україні інтернати ліквідовують чи реорганізовують. Тут навчають дітей з вадами мовлення та із затримкою психічного розвитку, значна їх частина – із соціально вразливих родин.


Щоб зберегти від ліквідації цю школу-інтернат, яка перебувала у підпорядкуванні Чернівецької обласної ради, її реорганізували у заклад загальної середньої освіти зі спеціальними класами. Засновник – Хотинська міська рада.


– Проблема у тому, що у цій школі навчаються діти з восьми різних громад області, а з Хотинської – лише 7 учнів . Але жодна з них не погодилася на співфінансування освітнього закладу, хоч ми неодноразово зверталися, писали листи, щоб виділили кошти на утримання школярів зі своїх громад, – пояснив присутнім Хотинський міський голова Андрій Дранчук.

Також він розповів, що до січня 2021 року спецшкола ще фінансувалася як заклад інтернатного типу. Наразі – лише коштом міської ради, яка тепер є його засновником.


"Розуміючи ситуацію, що усім дітям потрібно дати можливість завершити навчальний рік, ми знайшли кошти з міського бюджету, щоб продовжити освітній процес до кінця травня. Що ж далі? Зараз гостро постало питання (і ми його вивчаємо, консультуємося), як перепрофілювати школу, яких дітей набрати, щоб вона працювала і надалі", – сказав Андрій Дранчук.– Наразі не йдеться про звільнення працівників, навпаки міська рада і керівник Хотинської громади роблять усе можливе, щоб зберегти заклад, – зазначила начальниця відділу освіти, молоді та спорту міської ради Альона Колесникова. – Якби було прийнято рішення про скорочення, то працівники отримали б повідомлення за два місяці до вивільнення відповідно до законодавства. Можемо запевнити: до кінця травня працюєте так, як і до цього, потім отримаєте відпускні.


За її словами, зараз головне завдання – визначитися, як розвивати заклад, щоб з вересня він функціонував і надалі, щоб зберегти робочі місця. Хоч, можливо, не в тому штатному складі, як раніше.


"Проте вже зараз зрозуміло, що згідно із законодавством не буде пансіону, коли діти тут залишалися цілодобово з вихователями, бо це вже не заклад інтернатного типу (пансіонат можливий лише для тих учнів, яким необхідно доїжджати до закладу більше години). Відповідно відпадає необхідність у тих вихователях.


Ми розробляємо перспективний план, розглядаємо варіанти створення спеціальних, інклюзивних класів для дітей з особливими освітніми потребами та інші. А тим працівникам, які ймовірно підпадуть під звільнення у подальшому, пропонуватимемо місця із наявних вакансій у школах нашої громади", – додала Альона Колесникова.


Крім того, як вона наголосила, якби не відбулася реорганізація інтернату в заклад загальної середньої освіти, то його б обласна рада ліквідувала ще в серпні–вересні минулого року.


Складність ситуації ще й у тому, що із понад 70 дітей, які тут навчалися раніше, нині залишилося лише близько 40, ще й 9-класників випустять у травні. Тож відповідно відбулося скорочення штатної чисельності працівників.


Директор закладу Гнат Дідич зауважив, звертаючись до міського голови: "Добре, що ви наполягли, щоб у нашому статуті передбачити спеціальні інклюзивні класи, бо діток з особливими освітніми потребами є багато у різних населених пунктах. А у нас гарна база, їх можна навчати тут усіх разом. Маємо думати про майбутнє... Ця зустріч з керівництвом була потрібна, бо негативні думки нас заполонили, тепер у деякій мірі напругу в колективі знято".


Однак більшість працівників закладу і надалі стурбовані, чи матимуть роботу, адже реалії сьогодення такі, що з перспективами на наступні роки – поки невизначеність.

235 views0 comments