• Хотинські вісті

Похід в аптеку: чи є у продажу маски та як уберегтися від вірусу?Чимало краян нарікають на дефіцит масок, антисептиків та їх подорожчання. І звинувачують в усіх негараздах власників аптек і фармацевтів. Тим не менше, з надією поспішають до аптечних закладів, щоб запастися найнеобхіднішим і тим, що може знадобитися. Серед них – і найбільш вразливі до коронавірусу люди похилого віку.


Провізори пояснюють: ажіотаж на фармацевтичному ринку спричинив проблеми з постачанням товару, його подорожчання. Дистриб’ютори не встигали збирати замовлення. Але останнім часом надходження лікарських засобів та виробів медичного призначення дещо врегулювалось.


Попри ажіотаж та негатив від деяких відвідувачів, працівники аптек щодня виконують свою роботу, розуміючи її виняткову важливість у період спалаху інфекції.


– Просимо не панікувати, не нервувати, адже під час стресу захисні сили організму зменшуються. Збираючись у аптеку чи магазин, до виходу з дому напишіть список необхідного, щоб зменшити час перебування у черзі, – закликає провізор Альона Сухаренко. – Бо поки ви згадуєте, за чим прийшли, дзвоните рідним та питаєте, що ще купити, інші чекають на вулиці. Якщо немає нагальної потреби – сидіть вдома, цим захистите себе та ближніх від зараження! Нікого не хочу образити, але ми та медики теж хотіли б посидіти на карантині вдома, проте залишаємось на роботі, щоб допомогти вам.

Кореспонденти «Хотинських вістей» також вирішили поцікавитись у провізора Альони Сухаренко, які заходи здійснюють для захисту персоналу та людей у аптеках.


– Наші аптеки працюють у цілодобовому режимі незалежно від карантину (маю на увазі аптеку в Клішківцях по вул. Головній, 64-А та у Хотині по вул. Б. Хмельницького, 15). Для забезпечення захисту фармацевтів при контакті з особами, які можуть бути інфіковані COVID-19, в аптечних закладах організовані особливі умови робочого процесу. Працівники повністю забезпечені засобами індивідуального захисту, також їм видали противірусні препарати. Тричі на день вони дезінфікують робоче місце, виробничі та службові приміщення, – запевнила Альона Сухаренко.


Крім того розповіла: щоб запобігти скупченню людей, персонал впускає їх так, щоб біля кожної каси була 1 людина, а черга до аптеки – на вулиці.


– На жаль, деякі люди ще не усвідомлюють серйозність ситуації, сваряться у черзі, грублять нам, мало хто з них одягає маски, – констатує провізор. – А ще кажуть, що фармацевти «наживаються», заробляючи на них. Але ж закупівельні ціни зросли в рази! І ніхто не змушує купувати маску, можна вдома власноруч пошити її з будь-якої цупкої тканини чи марлі. Також, якщо не хочете купляти одноразові рукавиці – одягайте звичайні, але періть їх щодня. Носіть окуляри, щоб захиститися від потрапляння вірусу на слизову очей.

У зв’язку з нестачею в дистриб’юторів готових антисептиків, персонал аптеки роздрукував і розмістив у торговому залі рецепт, за яким можна зробити його в домашніх умовах, який захистить вас не гірше ніж промисловий.


Наразі, за словами провізора, маски та антисептики для рук у продажу з’явилися.

71 views0 comments