• Хотинські вісті

Потрібні донориЗдавати кров – це урятувати чиєсь життя


Хотинська багатопрофільна лікарня потребує донорів з метою допомогти пацієнтам лікарні, які проходять лікування та щоденно потребують підтримки у вигляді компонентів крові.


В області проводиться акція «Спорт – життя, донорство – порятунок життя іншого» задля залучення активної молоді, спортсменів, небайдужих людей. Мета – привернення уваги суспільства до проблем дефіциту крові і плазми та поповнення її банку.


Не тільки почесно, а й корисно для здоров‘я


Фахівці відзначають позитивний вплив кровоздачі на організм донора, а саме: омолоджується організм, укріпляється імунітет, активуються регенеративні процеси.


ПАМЯТКА ДОНОРА

Донором може бути здорова особа, громадянин України від 18 до 60 років та вагою від 50 кг, потрібно мати із собою паспорт. Процедура здачі крові проходить швидше в людей, що займаються спортом, адже фізичні заняття тонізують стінки судин і укріплюють м’язи.


Дуже чекаємо на кожного з вас і нагадуємо про те, як потрібно готуватися до кровоздачі, зокрема дотримуватись таких правил:


1. Напередодні, ввечері, необхідно повечеряти, при цьому не можна вживати жирну, гостру, смажену, копчену їжу, яйця, молочні продукти та напої, які містять алкоголь.


2. У день здавання крові бажано відпочити, легко поснідати та не планувати на цей день серйозних справ, інтенсивне фізичне навантаження, прийом алкоголю. Не бажано керувати транспортними засобами через емоційне збудження, яке буває, як правило, у всіх. За 2 години до та 2 години після здачі крові курити небезпечно і для вас, і для того, кому потрапить ваша кров.


Намагайтесь регулярно і збалансовано харчуватися, вживайте побільше рідини. Відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури; утримайтеся від прийому аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики, за 72 години до процедури. За можливості, не куріть за годину до цього. Обов’язково виспіться, відпочиньте.

3. Тривалість плазмодачі становить 40 хвилин.


Запрошуємо всіх бажаючих стати донором!

Вікторія Ряба,

завідувачка відділення трансфузіології Хотинської багатопрофільної лікарні.

77 views0 comments