• Хотинські вісті

Потрібні донори, щоб поповнити запаси крові

Updated: Feb 16Донор – це не професія, не робота, а поклик душі. Тому кожен, хто здає кров, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок життя.


У день закоханих поділилися своєю кров‘ю донори у відділенні трансфузіології Хотинської багатопрофільної лікарні.


Потреба в крові є завжди, вона необхідна тим, хто потрапив у ДТП, при оперативних втручаннях, лікуванні багатьох захворювань.


За січень цього року у нашій лікарні провели 45 переливань компонентів крові, в основному це хворі у реанімації, які без допомоги донорів могли не вижити.

Хто може поділитися «краплинами життя»

Донором може бути фізично здорова особа, громадянин України віком від 18 до 65 років та масою тіла понад 50 кг.


Для донації потрібно надати документи, що посвідчують особу. Під час прийому донор зобов‘язаний усно надати інформацію про місце його реєстрації та фактичного проживання.


Перед медичним обстеженням заповнює анкету, надаючи відповіді на питання, та завіряє її особистим підписом. Усіх бажаючих здати кров перевіряють у комп‘ютерній базі даних «Служба крові. Реєстр». При відсутності протипоказів, донор отримує дозвіл на донацію.


Як підготуватися?

У день кровоздачі сніданок має складатися з каші на воді без масла, солодкого чаю, соку, компоту, хліба з медом або варенням.


Напередодні (за добу) не можна споживати жирну, смажену, гостру, копчену їжу, молочні продукти, яйця, насіння соняшника, не курити за 2 год. до та після донації.


Заборонено вживати алкоголь за 48 год., приймати аспірин та анальгетики за 10 діб, антибіотики – за 14 діб до процедури. Операції, пірсинг, татуювання – є протипоказаннями до донації протягом року.


Перед здачею крові необхідно повноцінно відпочити (спати не менше 8 годин), пити велику кількість рідини, не планувати займатися фізичними навантаженнями. Після донації потрібно відпочити, зняти пов‘язку через 2–3 години.


Це ще й безплатне обстеження

Донорська кров проходить обстеження у СНІД-лабораторії в обласному Центрі служби крові на гепатити В, С, СНІД, сифіліс. Результати можна отримати у відділенні трансфузіології Хотинської лікарні.

У цьому році 4 донори отримали звання «Почесний донор України», вони здали понад 18 літрів крові. Цим громадянам держава надає пільги.


Дякуємо кожному рятівнику людського життя! Низький уклін усім, хто робить безцінний дар, не очікуючи подяки, ділиться найціннішим – власною кров‘ю, даруючи хворим шанс на одужання.

Вікторія Ряба,

завідувачка відділенням трансфузіології КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня».

48 views0 comments