• Хотинські вісті

Попри загрозу заразитися добросовісно працюютьЗ нагоди Міжнародного дня медсестер


Цього року професійне свято медсестер припало на період пандемії, часом медики працюють в екстремальних умовах, по кілька годин перебуваючи у захисних костюмах, масках та окулярах. Наскільки змінилася праця медсестер райлікарні? Про це запитуємо у Валентини Василівни Колодрібської – заступниці головного лікаря Хотинської райлікарні з медсестринства.


– У райлікарні працюють 197 медсестер, акушерок, лаборанток, зубних техніків. Чимало з них ось уже два місяці перебувають на передній лінії боротьби з коронавірусною хворобою. Мова, в першу чергу, про медсестер інфекційного, терапевтичного відділень, лаборантів рентгенологічного кабінету.


Задіяні у наданні допомоги недужим на Covid-19 і медсестри реанімаційного та хірургічного відділень, а також поліклініки, частина яких замінила колег зі стаціонарів, які були інфіковані коронавірусом.

Перебування медсестер у захисному костюмі протягом декількох годин, причому не один раз за зміну, – то дуже нелегко. Але більшість медсестер з честю виконують професійний обов’язок. Зокрема, за приписами лікарів проводять пацієнтам різноманітні маніпуляції. Адже без них неможливо подолати важку недугу. І хворі щиро вдячні медсестрам за таку потрібну працю.

– Чого у першу чергу вимагає робота у нинішніх складних умовах?


– Як і зазвичай, професіоналізму, співчуття до ближнього, щирого бажання надати допомогу тим, хто її потребує. Але маємо нові виклики та завдання, які необхідно швидко вирішувати. Зокрема, адміністрація райлікарні, влада за активної допомоги меценатів, волонтерів у стислі терміни налагодили забезпечення медперсоналу індивідуальними засобами захисту. На жаль, у перші дні, коли у стаціонари почали поступати хворі з підозрою на коронавірусну хворобу, їх не вистачало. З часом ситуацію виправили. Однак у початковий період декілька медсестер, як і лікарів, інфікувалися.

До речі, Валентина Василівна й сама заразилася коронавірусом, кілька тижнів боролася з недугою. Вона вважає, що Covid-19 – серйозна загроза, яка не варто применшувати.

Колись, після навчання, працювала маніпуляційною медсестрою у туберкульозному диспансері у селі Молодія, що у Глибоцькому районі. Постійно контактувала з недужими на відкриту форму сухот.

Пригадує, що тоді жодними засобами індивідуального захисту, як то масками, рукавичками, їх не забезпечували.

– У той час не боялася, що можу заразитися. Чи то була юною і не переймалася небезпекою, чи щось інше далося взнаки, – зізнається В. В. Колодрібська. – Зовсім інша ситуація нині, коли почала розповсюджуватися коронавірусна інфекція. Адже проти неї ще не винайшли ні спеціальних препаратів для лікування, ні вакцини…

На завершення інтерв’ю Валентина Василівна висловила найщиріші слова подяки колегам: «Вони усвідомлюють реальність загрози заразитися, але виходять на роботу, коли інші люди на карантині залишаються вдома. З професійним святом вас, здоров’я вам, добра і щастя, витримки і сил!».


До цих побажань приєднується і колектив «Хотинських вістей».

На фото: медсестри інфекційного відділення райлікарні: Василина Сергіївна Пушкар, Світлана Іванівна Мудра (старша медсестра) та Тетяна Вікторівна Могила.

20 views0 comments