• Хотинські вісті

Попит на робітників з України у Польщі збільшуєтьсяУкраїна може задовільнити цей підвищений попит у разі вирішення візових питань


Кількість вільних вакансій в Польщі на кінець червня 2021 року досягла 143 тисяч. Це на 75 відсотків більше, ніж на цю ж дату рік тому, повідомляє статистичне відомство Польщі.


У другому кварталі 2021 року кількість нових робочих місць досягла 35 тисяч, що на 78 відсотків вище, ніж рік тому. Скорочення робочих місць сповільнилося. За рік ліквідовано на 37 відсотків менше вакансій.


"Польща є найбільшим ринком для українських трудових мігрантів. Дані статистичного відомства свідчать, що попит на працівників, в тому числі з України, збільшиться. Конкуренція за трудових мігрантів посилиться, що може позитивно відбитися на зарплаті і умовах роботи", – зазначив Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування.


За його словами, найближчим часом можна очікувати посилення активності рекрутингових агентств з пошуку співробітників в Україні. У той самий час основні ризики можуть виникнути з видачею віз.


"Уже більше трьох місяців тривають розгляди навколо тендеру з вибору візового оператора. На скільки я знаю, контракт чинного візового центру закінчується в жовтні. Куди українці будуть нести документи – не зрозуміло", – додав експерт. На його думку, зараз попит на робітників зростає в усьому світі, тому українці можуть шукати варіанти працевлаштування і в інших країнах.


За даними міжнародної кадрової корпорації ManPowerGroup, більшість компаній в світі зазнають труднощів з наймом співробітників. Аналітики опитали співробітників відділу кадрів 45 тис компаній з 43 країн. Близько 69% з них в третьому кварталі 2021 було складно закривати вакансії.


Разом з цим 15 країн Європи та Північної Америки повідомили про найбільшу кількість вакантних робочих місць з 1962 року – вперше з початку проведення щорічних опитувань.


Довідка:

Всеукраїнська асоціація компаній з міжнародного працевлаштування є неприбутковою громадською організацією, що опікується питаннями та проблемами, пов’язаними з працевлаштуванням за кордоном громадян України. Членами асоціації є незалежні приватні компанії, що надають послуги у сфері міжнародного працевлаштування. Асоціація існує заради координації зусиль всіх учасників ринку працевлаштування за кордоном та ефективного захисту інтересів українських працівників, що збираються шукати роботу за межами України.

2 views0 comments