• Хотинські вісті

Попередження: з літаків скидатимуть вакцини-приманки для тварин


Фото із сайту ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області

У вересні на Буковині над лісами і сільгоспугіддями розкидатимуть з повітря приманки для диких тварин задля їхньої вакцинації. Це здійснюється на виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб у Чернівецькій області на 2020 рік.


Таким чином у першій декаді вересня буде проводитися планова пероральна вакцинація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу. Про це повідомляє Хотинське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.


УВАГА! Розкидання принад із вакциною здійснюватиметься за допомогою авіатранспорту на лісових та сільськогосподарських угіддях.

Тому, шановні жителі Хотинщини, коли ви побачите літак, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, фахівці просять не хвилюватись – це здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Також наголошують, що не можна брати приманку в руки та переносити з місця.


До речі, літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини.


У зв’язку з погодніми умовами терміни здійснення вакцинації можуть переноситись.


Довідково

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, унаслідок якої уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні та безпритульні тварини.


Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких один з основних – пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах, наголошують фахівці Хотинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.

29 views0 comments