• Хотинські вісті

Поліцейські розслідують три випадки шахрайства загалом на 100 тисяч гривеньУ двох випадках шахраї працювали за вже досить відомою схемою –представившись працівниками банку. Ще одне шахрайство скоєне під час продажу товарів через сервіс онлайн-оголошень. Про це повідомляє поліція Чернівецької області.


Довірливість 29-річного жителя села Клішківці Дністровського району коштувала йому 50 тисяч гривень. До чоловіка впродовж тижня телефонував нібито працівник служби безпеки банку і пропонував допомогу в проходженні авторизації для захисту коштів. Увійшовши в довіру до потерпілого, псевдобанкір дізнався необхідні персональні дані та впродовж декількох хвилин зняв з банківської карти вищевказану суму.


За такою ж схемою шахраї ошукали 35-річну жительку села Ставчани цього ж району. Жінка розповіла, що їй зателефонував невідомий, який представився співробітником банку.


Зловмисник повідомив про блокування карткового рахунку та запропонував продиктувати три цифри на зворотній стороні карти. Коли потерпіла надала секретну інформацію (CVV-код), з її рахунку зникли 40 тисяч гривень.


Ще один чернівчанин став жертвою шахрайських дій під час продажу речей через сервіс онлайн-оголошень.


До поліції звернувся 40-чоловік і повідомив, що йому зателефонував нібито покупець і, посилаючись на проблеми з оплатою товару, запропонував відкрити новий картковий рахунок. Однак, для активації такої картки її необхідно поповнити. Нічого не підозрюючи, заявник переказав на фейкову картку 20 тисяч гривень.


Дізнавачі поліції внесли відомості про вказані факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками частини 1 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу Украйни.


Поліцейські звертаються до буковинців і наполегливо рекомендують в жодному разі не розголошувати свої персональні та секретні дані.


У випадку проблем із банківськими рахунками звертайтеся у найближче відділення банку чи телефонуйте на гарячу лінію за телефонами вказаними на звороті банківської картки.

Відділ комунікації поліції Чернівецької області.456 views0 comments