• Хотинські вісті

Пожежі продовжують забирати життя українцівПоказник трагічних випадків на пожежах у житловому секторі країни продовжує лякати стабільно високими показниками.


Лише минулої доби, 21 листопада, вогонь забрав життя п`ятьох українців. Ще двоє – отримали травми різного ступеня тяжкості.

Вогнеборці переконані, що саме власна недбалість громадян є головною причиною виникнення займань. Люди опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки, курять у приміщеннях та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади. І таке недбальство щоразу підтверджується сумною статистикою.


Загалом, з початку року показник загиблих у вогні та постраждалих становить уже 1471 та 1185 осіб відповідно. При цьому, із понад 75 тисяч пожеж, які трапилися від початку року, більше 24,6 тис. випадків сталися саме у помешканнях.


Тож, зважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки.


Майже кожному загоранню можна запобігти! Для цього необхідно обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Не забувайте розповідати дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь.


Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

· стежте за станом та справністю електромережі;

· у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;

· не куріть у ліжку;

· не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

· намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

· при використанні пічного опалення перевірте заходи безпеки і справність печі.


Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.


Дністровський районний відділ

Головного управління ДСНС України у Чернівецькій області.

123 views0 comments