• Хотинські вісті

Подзвін за Героєм: річниця загибелі кіборга Юрія КушніраМужнє серце Юрія Кушніра з Каплівки зупинилося 18 січня 2015-го у Донецькому аеропорту. Він отримав важке поранення у голову під час кровопролитних боїв з російськими збройними формуваннями. До цього, навіть коли був поранений, дві доби не випускав з рук автомат...


А 20 січня 2015 року знову чорна звістка прийшла на Хотинщину – під цим аеропортом загинув Олександр Боднарюк, який намагався вивезти побратимів з того пекла... Наші земляки – кіборги з Хотинщини Юрій Кушнір та Олександр Боднарюк загинули смертю хоробрих. До останньої секунди захищали Україну і своїх товаришів.


Як і всі захисники Донецького летовища, вони вразили своєю відвагою та безстрашністю. Оборонців аеропорту вороги поливали з "градів" і "ураганів", атакували і вдень, і вночі. Вони ж, об'єднані бойовим братерством та єдиною мрією – здобути перемогу над озброєними до зубів окупантами, не відступали, стояли на смерть. За цю незламність їх назвали кібограми.

* * *

Сьогодні у Чернівцях відбувся подзвін за Героєм Юрієм Кушніром з Каплівки. Юра добре володів зброєю, мав великий досвід служби у миротворчих військах. Як розповідали його побратими, був надійним бойовим товаришем, другом. А на фронті це багато значить...


За особисту мужність і високий професіоналізм, вірність військовій присязі нагороджений орденом «За мужність» III ступеня та нагрудним знаком «За оборону Донецького аеропорту» (посмертно), а також відзнакою "Народний Герой України".


На його честь сьогодні пролунав дзвін пам'яті, а також від військових прозвучало дружне "Героям слава"! Під час подзвону була присутня матір бійця Віра Кушнір.

Фото надано учасником бойових дій Олександром Паращуком.

23 views0 comments