• Хотинські вісті

Подвійне свято у Рукшинській школі


Діти та учителі Рукшинської ЗОШ у середу раділи подвійному святу: тут відзначали 150-літній ювілей з часу створення навчального закладу в Рукшині та відбулося вручення сучасних планшетів школярам – учасникам всеукраїнського експерименту із застосуванням електронних підручників.

Таке новітнє обладнання в області отримали лише три навчальні заклади. Тож ця подія вкотре засвідчила, що у цій школі органічно поєднують славні традиції, багаторічний досвід та інновації.


Заходимо в один із світлих і просторих класів ошатної Рукшинської школи. Тут комп'ютери, мультимедійна дошка, та все це дітям уже добре знайоме. Школярі 5-Б зацікавлено розглядають свої подарунки, які сьогодні отримали – планшети, за допомогою яких можна здійснити віртуальну подорож у просторі та часі. Наприклад просто під час уроку з історії побувати на 3D-"екскурсії" у стародавньому античному храмі Парфеноні в Афінах. До того ж, один такий гаджет, який важить близько 300 грамів, може замінити стоси і кілограми підручників та книг. Напевно, їхні однолітки не те що 150 років, а навіть 50 літ тому навіть не могли мріяти, що таке колись стане реальністю.А ще пару хвилин перед цим, краєзнавець Яків Гайсенюк під час урочистої лінійки розповідав дітям про те, як у далекому 1868 році в Рукшині відкрили однокласне чоловіче народне училище, де навчалися лише хлопчики. Тоді тут була невеличка бібліотека із фондом 308 книжок, з них лише 83 підручники. Яків Семенович зібрав та упорядкував чимало унікальних матеріалів з історії школи у селі: архівних документів, спогадів та фотосвітлин. Як результат цієї багатолітньої копіткої праці, за підтримки сільського голови Олега Горбатюка та меценатів нещодавно видано книгу "Літопис Рукшинської школи", що вийшла друком у видавничому домі "Родовід" у Чернівцях.
Про те, що це справді історична подія, адже небагато шкіл Буковини можуть пишатися такою історією і таким літописом про навчальний заклад, говорили поважні гості: в.о. голови облдержадміністрації Михайло Павлюк, директор Департаменту освіти і науки ОДА Оксана Палійчук, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Бринь, очільник Рукшинської ОТГ Олег Горбатюк, голова райкому профспілки працівників освіти Галина Василенко. Вони відзначили, що Рукшинська школа – одна з кращих не лише на карті освіти Хотинщини, а й Чернівеччини, адже тут створено прекрасні умови для надання якісних освітніх послуг, працює сильна й кваліфікована команда педагогів на чолі з відданим своїй справі керівником Сергієм Шишковським. Тож по праву є чим пишатися, зокрема тим, що учні демонструють високі результати у навчанні та на предметних олімпіадах, конкурсах різних рівнів.


Гості завітали на шкільний ювілей не з порожніми руками. Окрім сучасних планшетів для п'ятого класу Рукшинської ЗОШ у рамках експерименту "Електронний підручник", Михайло Павлюк вручив директору С. Шишковському почесну грамоту як відзнаку всьому колективу школи. Галина Василенко від профспілки подарувала педагогам принтер. Від місцевої влади діти отримали якісні м'ячі для різних ігрових видів спорту та інший інвентар. Сергій Іванович щиро подякував усім, а також рукшинському "літописцю" Якову Гайсенюку за особливий неоціненний подарунок – книгу про історію школи. Краєзнавець висловив сподівання, що у перспективі буде видано й другий том. Адже навчальний заклад має не лише славне минуле, а й прекрасне сьогодення та майбуття.
Довідково:

Всеукраїнський експеримент "Електронний підручник " запроваджується для учнів 1, 5 та 10 класів (протягом 2018–2021 років) з ініціативи Міністерства освіти та науки України за кошти держбюджету. Загалом у проекті беруть участь 50 навчальних закладів країни.

Для повноцінного тестування електронних підручників у експериментальних класах створюватиметься цифрове освітнє середовище, компонентами якого мають бути: інтерактивний проектор, планшети для учнів, комп’ютер для вчителя, шафи для зарядження планшетів, роутер Wi-Fi.

Використання електронних підручників робить освітній процес гнучким і дозволить вчителю застосовувати інноваційні форми, технології та підходи Нової української школи. Адже навчання дітей XXI століття має бути сучасним, щоб відповідати рівню розвитку науки і техніки, задовольняти потреби в якісному освітньому контенті. Новизна експерименту полягає в тому, що вперше систематизовано й розкрито особливості використання е-підручників у системі повної загальної середньої освіти, узагальнено вітчизняний і зарубіжний досвід.

1,281 views0 comments