• Хотинські вісті

Платіжки за доставку газу можуть змінитися


У всій країні люди обурюються через новації у сплаті за газ – додаткову платіжку за його доставку, а значить додаткові турботи та витрати на банківські послуги. Особливо ті, котрі цьогоріч взагалі не користуються блакитним паливом. Краяни також нарікають: чому всі мають платити за «трубу», якщо багато мереж прокладали за власні кошти?


Зі своїм невдоволенням несправедливою абонентською платою жителі звертаються і до народного депутата Валерія Божика. Він з цього приводу повідомив: «Найболючішим питанням для людей стали тарифи та платіжки за газ. Разом з колегами вживаємо заходів, щоб змінити ситуацію та зменшити навантаження для побутового споживача». І поінформував, що спільно з іншими нардепами подали запит до Прем’єра Олексія Гончарука з проханням призупинити дію постанови НКРЕКП (Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг) щодо впроваджених новацій в оплаті за цей енергоносій.


Також нещодавно стало відомо, що Кабмін звернувся до НКРЕКП щодо об’єднання двох платіжок – на газ та його транспортування. Про це повідомив Глава уряду Олексій Гончарук: «Дійсно правильно буде, щоб людина отримувала платіжки за ці дві послуги одним документом. Рішення про розділення платіжок ухвалює незалежний регулятор – НКРЕКП. Тому ми звернулись до нього щодо оптимізації цього питання».


Чи вдасться вкласти в одну платіжку суми для двох газових компаній? Та чи відчуємо полегшення? А поки що фахівці рекомендують сплачувати за газ регулярно і не допускати заборгованості, щоб не нарахували ще й пеню.


Кому зменшать плату за обслуговування мереж

Добра новина є для нових побутових споживачів та тих, які не користувалися природним газом у минулому газовому році, або споживали мало блакитного палива. На засіданні НКРЕКП схвалено проєкт рішення, який удосконалює механізм визначення плати за послуги розподілу (доставку) газу для таких категорій населення. Про це повідомили у Департаменті комунікацій Секретаріату Кабміну.


Згідно з проєктом середнє значення плати за розподіл природного газу по Україні становитиме:

  • 2,8 грн на місяць (виходячи з величини річної замовленої потужності 39 куб. м на рік) – для побутового споживача, який газ використовує тільки для приготування їжі;

  • 8,8 грн на місяць (із річної замовленої потужності 126 куб. м на рік) – для тих, хто газ використовує для підігріву води та приготування їжі;

  • 21,9 грн на місяць (із річної замовленої потужності 314 куб. м на рік) – для побутових споживачів, які газ використовують комплексно, у тому числі для опалення.

Прийняття зазначеного проєкту НКРЕКП планується в найближчий час, повідомляє урядовий портал.


19 views0 comments