• Хотинські вісті

Планував викрасти підприємців, щоб вимагати у родичів грошіБуковинські правоохоронці затримали організатора викрадення підприємця з Вінничини


Для затримання зловмисника співробітники поліції зімітували викрадення потерпілого. Наразі його життю та здоров’ю нічого не загрожує. Організатора вчинення кримінального правопорушення поліцейські помістили до ізолятора тимчасового тримання. Про це повідомили у відділі комунікації ГУНП в Чернівецькій області.У проведенні спецоперації взяли участь представники Слідчого управління та спецпідрозділу «КОРД» ГУНП в Чернівецькій області спільно із Департаментом стратегічних розслідувань НПУ та його обласним підрозділом під процесуальним керівництвом Чернівецької обласної прокуратури.


Отримавши інформацію про підготовку до можливого викрадення громадян, поліцейські здійснили перевірку отриманих відомостей, встановили особу зловмисника, його потенційних жертв і схему кримінального правопорушення.


Зокрема, співробітники поліції з’ясували, що 50-річний фермер з Хмельниччини має намір організувати викрадення декількох приватних підприємців з Хмельницької та Вінницької областей. Таким чином зловмисник планував вимагати й отримати від них гроші в особливо великих розмірах в якості компенсації за нібито завдані збитки від аграрної діяльності.


Першим суб’єктом протиправних дій чоловіка мав стати 55-річний житель Вінничини. На думку зловмисника, той повинен сплатити 150 тисяч доларів США неіснуючого боргу.


Вимагач планував викрасти підприємця, утримувати його на території Чернівецької області й, застосовуючи до заручника фізичне насильство, змусити родичів передати зазначену суму коштів.


Для порятунку потенційної жертви фермера, поліцейські імітували викрадення підприємця та задокументували протиправні дії зловмисника. За результатами успішно проведеної спецоперації правоохоронці затримали організатора викрадення в порядку статті 208 (Затримання уповноваженою службовою особою) Кримінального процесуального кодексу України.


Наразі тривають першочергові слідчі дії. Поліцейські повідомили затриманому про підозру у скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та частиною 2 статті 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України.


Підозрюваному загрожує до 7 років позбавлення волі. Слідчі вирішують питання обрання підозрюваному запобіжного заходу.


Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області.

457 views0 comments