• Хотинські вісті

Питання утворення районів відкладено


Ілюстративне фото Укрінформу

Але Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня


У Верховній Раді зняли з порядку денного проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів (№ 3650). Нардепи з трибуни зокрема зазначили, що навколо районування є багато спекуляцій, а потрібна якісна та реальна децентралізація.

А перед цим народний депутат Сергій Рудик закликав колег не голосувати за цей законопроєкт, бо ним передбачено ліквідацію багатьох районів, не враховуючи при цьому усі вимоги методики та думку громад.


Зокрема, виступив на захист Хотина. Нардеп висловив обурення, що місто з тисячолітньою історією не визначено адмінцентром укрупненого району.

"У додатку до проєкту постанови ви не знайдете величезну кількість міст, які за логікою мали б стати центрами нових районів. Там не буде міст, які мають тисячолітню історію. Як пройшли децентралізацію серед перших. Але, виявляється, для нинішньої влади – це не аргумент...", – наголосив Сергій Рудик.

І розповів, що в окремих містах відбуваються протести. Наприклад, у місті Сміла перекривають рух дорогу державного значення. І згадав про перекриття траси жителями Хотинщини.

"Це єдиний приклад, де люди 14 діб стояли й перекривали трасу державного значення, яка веде до Чернівців. Де люди проявили неймовірну громадянську позицію. І вони праві. Вони перші в Чернівецькій області створили три ОТГ, коли у сусідньому районі, який буде центр за варіантом "Слуг народу", не створили жодної. Це – район (мається на увазі Хотинський– ред.), який всіма своїми силами показує, що в людей є громадянська позиція. Але ви його не побачите в цьому списку... Мені дуже хотілося б, щоб не вистачило голосів під час голосуванння. Хоча я переконаний, що є люди, які будуть "За", бо чиїсь інтереси врахували... А методика їм до лампочки, на жаль", – сказав Сергій Рудик. Також депутати Софія Федина та Олег Синютка під час брифінгу закликали нардепів адекватно підійти до районування, дотримуватися усіх процедур при формування районів.


– Але сьогодні маємо ситуацію, коли ліквідовують і перекроюють райони у такий спосіб, що не врахована думка громади, історичні та стратегічні умови, – зазначила Софія Федина. – Вимагаємо перед тим, як створювати нові райони, чітко визначити їх повноваження, перед тим як кінцево затверджувати децентралізацію і ОТГ провести громадські слухання. Бо такий як зараз процес децентралізації призведе до вакханалії і протестів.


У підсумку нардепи зняли порядку денного проєкт Постанови про утворення та ліквідацію районів.


Водночас Верховна Рада ухвалила постанову № 3809 "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році (25 жовтня 2020 року)".


Відповідне рішення підтримали 326 народних депутатів при мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

54 views0 comments