• Хотинські вісті

Перші немовлята на Хотинщині

Updated: Jan 9, 2019Новий рік відкрив хлопчик, а на Різдво народилася дівчинка


Загалом з початку року у пологовому відділенні райлікарні на світ з‘явилися 8 малюків, пологи приймали і на Святвечір, і на Різдво.


Першим немовлям на Хотинщині у 2019-му став хлопчик. Маленький Тадей – первісток у сім‘ї Дениса та Христини Семйонів. Який пояснив батько, ім‘я новонародженому дали на честь одного із дванадцяти апостолів.

– Діти – це сенс нашого життя. Без них немає майбутнього жодна країна чи народ. Вони зцементовують родину і дарують нові, до цього незвідані, грані сімейних стосунків. Малеча – не тільки турботи чи недоспані ночі, бо то швидко забудеться, це передусім – море радощів та позитивних емоцій, – вважають Денис та Христина. Тож молода сім‘я твердо переконана: якщо на то буде воля Всевишнього, то у цього малюка обов‘язково буде або братик, або сестричка.

– Щоправда, напевне, не в цьому році, – жартує щасливий батько. – Спочатку необхідно, щоб синочок підріс. Ми мріємо про велику родину: мінімум – трійко діток, а можливо і більше. У моєї коханої – сім‘я велика, і вона найстарша з дітей, тому ми свідомі у своєму виборі. Сподіваюся, що у майбутньому у нас вдома доведеться встановити величезний стіл, аби за ним міг збиратися весь наш великий рід.


Одразу за хлопчиком, того ж таки 1 січня, у пологовому відділенні Хотинської райлікарні народилася дівчинка.

Цікаво, що на Святвечір тут з‘явилися на світ теж двійко малюків: хлопчик та дівчинка, а на Різдво – одне дівча.


– У цілому початок цього року в демографічному плані хороший, народилися вже 8 немовлят: 4 хлопчики і 4 дівчинки (станом на середу, 9 січня), – констатує лікар-неонатолог пологового відділення Світлана Погорена. – А якщо порівнювати з 2018-им, то це можна назвати «бебі-бумом», бо перед минулими новорічними святами (з 27 грудня 2017 року по 2 січня 2018 року) у нашому відділенні взагалі не було жодного новонародженого. Нині ж, майже щодня приймаємо пологи. Не був винятком ні Святвечір, ні Різдво Христове. В цілому, усі породілі та немовлята почуваються нормально, жодних підстав для хвилювань немає. Малюки та матері набираються сил, готуються до виписки додому.

Щоправда, лікар із сумом констатує, що усе менше сімей на Хотинщині зважуються на поповнення. Тенденції у демографічних процесах як на Хотинщині, так і в державі в цілому, досить невеселі.

– Упродовж кількох останніх років кількість родин, які зважуються на поповнення стрімко знижується, – продовжує співрозмовниця. – Не був винятком і минулий рік – у пологовому відділенні райлікарні народилися лише 382 немовлят. Очевидно, що цього недостатньо, щоб зупинити процес зменшення кількості населення у краї.

Однак, медик висловила сподівання, що якщо і надалі маленькі мешканці народжуватимуться із подібним «завзяттям», як у ці Новорічно-Різдвяні свята, то рано чи пізно нам вдасться зупинити затяжне демографічне падіння.

535 views0 comments