• Хотинські вісті

Переможний відеоролик «Збери пластик – відремонтуй дороги»

Updated: Oct 25, 2019
Семикласник з Клішківців переміг у національному відборі та став учасником Всесвітнього водного форуму


Міжнародний конкурс екологічних відеороликів «Дунайський митець» відбувся в усіх країнах басейну річки Дунай. Українського національного переможця обирали серед чималої кількості конкурсних робіт дітей з різних куточків держави. У результаті онлайн голосування ним став семикласник Клішковецької гімназії Володимир Кирилюк. Його відео «Збери пластик – відремонтуй дороги» отримало найбільшу кількість уподобань. А подарунком для нього стала подорож до чарівної Угорщини на Всесвітній водний форум!


Тож минулого тижня, а саме з 16 по 17 жовтня, «дунайські митці» – переможці з різних країн – перебували у Будапешті та взяли участь у саміті «Запобігання водним кризам». Для учасників форуму організували чимало науково-пізнавальних екскурсій Будапештом, провели квест з пошуку тварин. Також діти відвідали «Музей Дунаю» у м. Естергоф, який особливо вразив нашого юного переможця.


Володимир поділився враженнями:

– «Музей Дунаю» – наче живий, цікавий. Там звучить мелодія води, можна переглянути відео про небезпечні паводки на річці Дунай, навчитися плавати за порадами старожилів, узяти участь у демонстрації водних явищ на річці, прочитати історію золотошукачів на Дунаї та багато інших цікавинок. Якщо ви будете у Будапешті, не пошкодуйте витратити трохи свого часу на відвідування цього музею. Будете приємно здивовані», – радить хлопчик.


17 жовтня діти відвідали екологічну виставку, до якої долучилися понад 2400 учасників із 118 країн, зокрема високопосадовці ООН, урядові делегації високого рівня, видатні вчені, а також представники бізнесу та фінансового сектору. Тут свої доробки, здобутки представили європейські компанії.


Саме під час цього саміту відбулося вручення грамот та призів переможцям національних конкурсів серед учнів на кращий проєкт із захисту водного середовища. Нагороди юні дослідники-науковці отримували з рук президента Угорщини Яноша Адера.

За відео, яке було найбільш уподобане серед усіх інших з України, Володимира Кирилюка відзначено Міжнародною комісією з охорони річки Дунай.

Школяр зазначив, що «це випробування не лише об’єднує дітей країн басейну річки Дунай у спільних заходах, а й нагадує всім, наскільки цінно та важливо зберегти водойми». Також пообіцяв, що це не остання його нагорода, адже в нього під час спілкування із однодумцями-учасниками виставки виникло чимало нових ідей, і він уже мріє про їх втілення у життя.


Пишаємось гімназистом, гідним стипендіатом премії Л. Каденюка та сподіваємося, що він ще не раз здивує своїми досягненнями.

Олена Кирилюк,

кандидат географічних наук, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту, культури, туризму Клішковецької ОТГ, супроводжуюча особа, мама Володимира.

Світлана Палагнюк,

учитель географії Клішковецької гімназії.


49 views0 comments