• Хотинські вісті

Перегляд фільму "Розірви коло" організували у Хотині"Розірви коло". Перегляд документального фільму з такою назвою відбувся у Хотинській міській раді у рамках акції «16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства», яка проводиться щороку в світі, у тому числі в Україні.


На цю презентацію приїхав координатор проєкту "Міста і громади, вільні від домашнього насильства" Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Костянтин Бойчук.


Він зауважив, що із 117 заявок на участь у програмі з усієї України обрали тільки 15, у тому числі від Хотинської громади, бо вона була серед найкращих.

Хоч раніше цей фонд підтримував проєкти протидії домашньому насильству переважно у великих містах-мільйонниках, обласних центрах. Тепер такі здійснюють також у невеличких громадах. А конкурсний відбір був доволі жорстким – 8 заявок на 1 місце.


– Хотинська територіальна громада реалізовує декілька потужних соціальних проєктів, зокрема із створення притулку для постраждалих від домашнього насильства і створення спеціалізованої служби допомоги, на що залучено понад 5 мільйонів державних коштів, – зазначив Хотинський міський голова Андрій Дранчук.


– Упевнений, що на фініші ми досягнемо того, що Хотинська громада буде дійсно вільною від насильства. Дякую за підтримку нашої команди, це почесно для нас, – додав він.
Присутні переглянули документальний фільм про реальні історії двох жінок, котрі зазнали багато страждань від рідних людей, але знайшли у собі сили, змогли розірвати коло насильства. Змогли захистити себе і своїх дітей.


Одна з них розповіла, як почалася криза у її сім'ї, коли тато увесь час пив.


«Раніше такий добрий і люблячий батько перетворився на агресивну злу людину. Я намагалася вистроїти стіну захисту від нього, казала "Не чіпай мене", але він кулаками, фізично почав її руйнувати. І тоді думала, що, можливо, я в цьому винна…», – згадувала жінка.


Такі історії непоодинокі, тому дуже важливо, щоб були поряд люди, фахівці, які допоможуть. А також спеціальне місце, де можна пожити деякий час подалі від кривдників. І таке створюють у Хотині за підтримки Уряду та Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства».– Партнерство в цьому проєкті передбачає підтримку, зокрема і фінансову, у створенні та забезпеченні належної діяльності спеціалізованих служб підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства, зокрема притулку та спеціалізованої служби первинного соціально-психологічного консультування, – зазначила директорка КУ «Центр соціальних послуг» Хотинської міської ради Тетяна Волосевич.


За її словами, у рамках проєкту буде надана експертна допомога у налагодженні взаємодії між суб‘єктами, що здійснюють заходи у сфері протидії та запобігання домашньому насильству та забезпечена комплексна та спеціалізована підготовка фахівців.


Нагадаємо, нещодавно у Хотині створили унікальний маніфест «Хотин проти домашнього насильства» за підтримки згаданого Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

131 views0 comments