• Хотинські вісті

Пам’яті кіборгів з Хотинщини – захисників Донецького аеропорту

Updated: Jan 17Ці січневі дні – річниця з часу найкровопролитніших битв за Донецький аеропорт, коли новітні споруди летовища від зливи снарядів перетворилися у суцільні руїни, сотні безстрашних бійців загинули.


Оборона Донецького аеропорту тривала 242 дні. Захисники летовища мужньо відбивали нескінченні атаки ворога, хоч він мав вагому перевагу і в чисельності, і в озброєнні.


Там народилася легенда про «кіборгів». І так почали називати українських бійців саме терористи. Бо їм не вірилося, що живі люди здатні скільки часу протистояти шаленому натиску та обстрілам.


У період з 18 до 21 січня 2015 року внаслідок підриву окупантами терміналу ДАП загинуло 58 кіборгів, тож 21 січня було прийнято рішення відвести українських військовослужбовців з нового терміналу, який був повністю зруйнований і не придатний для оборони.


Захищаючи Донецький аеропорт, загинули понад 200 українських захисників, поранено понад 500. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких – посмертно.

Серед загиблих захисників аеропорту – військовослужбовці Юрій Кушнір із Каплівки та Олександр Боднарюк з Анадол, які загинули смертю героїв 18 та 20 січня. Вони удостоєні звання «Народний Герой України».


Девіз десантників «Ніхто крім нас» став життєвим кредо Олександра Боднарюка та Юрія Кушніра. Вони показали приклад справжньої відваги, бойової дружби, вони рятували побратимів і до останнього дня життя захищали Україну.

58 views0 comments