• Хотинські вісті

Пам’яті Героя-земляка Максима Доника «Кращий медичний працівник року»


Конкурс, в якому учасники демонструють знання, вміння і таланти

4 квітня у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся щорічний районний конкурс «Кращий медичний працівник року», приурочений пам’яті Героя-земляка, фельдшера за фахом Максима Доника.


«Народився Максим у Санківцях. Добропорядний, ввічливий, щиросердний – таким його виховала матір. Тож і професію він вибрав відповідну – найгуманнішу і наймилосерднішу – фельдшер. Допомагати людям – його справжнє покликання. А коли на сході країни почалися бойові дії, Максим не знаходив собі місця. «Я мушу бути там!», – сказав матері, коханій дружині і маленькому дворічному синочку і став у числі перших на захист своєї країни. Його професійні здібності і справді там були вкрай необхідними, він рятував побратимів. На жаль, 17 червня 2014 року поблизу міста Щастя Луганської області їхній БТР потрапив під обстріл. Заради захисту нашої держави Максим віддав найдорожче – власне життя і став Героєм для всієї України», – нагадали присутнім героїчний і самовідданий життєвий шлях земляка ведучі заходу Тетяна та Олександр Юрчаки.

Гіркі сльози утрати блистіли в очах кожного, коли на екрані продемонстрували відеосюжет про Максима Доника. Хвилиною мовчання ушанували пам'ять про славного сина буковинського краю.

Самовідданість, професіоналізм та доброта – це ті риси, якими був наділений Максим та які притаманні учасникам щорічного конкурсу «Кращий медичний працівник року».

Цьогоріч у ньому взяли участь фельдшер неврологічного відділення Хотинської районної лікарні Олександр Окипняк, медична сестра загальної практики сімейної медицини Хотинської амбулаторії районного центру первинної медичної допомоги Наталія Кравецька, медична сестра загальної практики сімейної медицини Шилівецької амбулаторії Хотниського районного центру первинної медичної допомоги Росіта Мельничук, медична сестра процедурного кабінету поліклінічного відділення Хотинської районної лікарні Анастасія Підгірна, медична сестра загальної практики сімейної медицини Колінковецької амбулаторії Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Ольга Гончарук, операційна медична сестра хірургічного відділення Хотинської районної лікарні Олександра Чебан.

Конкурсанти спочатку оригінально та змістовно презентували себе та свою професію. Потім влучно та лаконічно розкривали усі переваги обраного фаху медичного працівника в «Рекламній паузі». Довели, що добре володіють знаннями у сфері медицини, у конкурсі «Питання–відповідь», в якому вказували назву зображених на екрані медичних інструментів та розповідали, де, коли і за яких обставин їх застосовують.

Та чи не найгучніші оплески вболівальники дарували учасникам під час творчого конкурсу. Медсестри та фельдшери розкрили весь свій потенціал здібностей: Олександра Чебан натхненно виконала пісню «Мальви», емоційно та щиро продекламувала вірш-присвяту «Пам’яті моїх земляків» Наталія Кравецька. Заворожили присутніх чарівним вальсом подружжя Росіти та Олександра Мельничуків. Ольга Гончарук заспівала пісню із репертуару Наталії Могилевської «Місяць». Разом із Анастасією Підгірною та її колективом хотілося долучитися до танцювального виру «Дівочого серпантину». Додав гарного настрою й Олександр Окипняк із піснею «Мамо, я закохався».


А доки конкурсанти готувалися до випробувань глядачів розважали яскравими хореографічними композиціями учасники танцювального колективу «Крок вперед», Лідія Бойко із піснею «Димить туман» та Ольга Бонар із піснею «Майстри своєї справи».

Нелегко цьогоріч довелося і суддям конкурсу, адже всі учасники підготувалися на найвищому рівні, зуміли довести, що вправні не лише у своїй професії, а й наділені справжніми талантами. Оцінювали їх за п’ятибальною системою дружина Максима Доника Любов Доник, народний депутат України Максим Бурбак, заступник голови облдержадміністрації Василь Гостюк, голова райдержадміністрації Петро Допіряк, голова районної ради Тетяна Бринь, головний лікар НКП «Хотинська районна лікарня» Юрій Пасічник та головний лікар КНП «Хотинський районний центр ПМД» Тетяна Солодка.

Отож, за результатами оцінювання поважного журі І місце здобула Анастасія Підгірна, ІІ – Росіта Мельничук, ІІІ – Олександра Чебан. Титулом «Талант» нагородили Ольгу Гончарук. «Елегантність» – Наталію Кравецьку, а «Глядацьких симпатій» – Олександра Окипняка. Нагороджував кращих медичних працівників син загиблого Героя Артем. З особливим щемом звернулася до присутніх дружина Максима Любов Доник. Вона подякувала організаторам конкурсу за увічнення пам’яті її чоловіка та зазначила, що такий захід є надзвичайно важливим саме для синочка Тьоми, адже він був зовсім маленьким, коли татка не стало, а, будучи тут, зрозуміє, що татусь – Герой не лише для нього, а й для всього краю.

22 views0 comments