• Хотинські вісті

Пам’ятну монету "Хотинська битва" вводять в обіг 29 жовтня

Updated: Nov 3


Із сайту Нацбанку.

Нова монета із серії «Герої козацької доби» вводиться Нацбанком. Її номінал – 5 гривень (зображений на тлі Хотинської фортеці), матеріал – нейзильбер, тираж – 35 000 шт.


В описі монети на сайті Національного банку України йдеться:

"Монета присвячена важливій події європейської історії першої половини XVII ст., яка фактично вирішила долю християнської цивілізації, – 400-річчю Хотинської епопеї, під час якої спільними зусиллями запорозько-польсько-литовського війська на молдавському кордоні було зупинено військо Османської імперії.


У вересні 1621 року на полі бою зійшлися багатотисячна армія султана Османа ІІ, якій протистояло військо значно меншої чисельності. Османці сімнадцять разів штурмували козацькі позиції та близько десяти – позиції польсько-литовських сил.


Роль запорозького війська на чолі з блискучим політичним діячем та полководцем Петром Конашевичем-Сагайдачним, який нав’язав противнику тактику нічної війни, була особливо значущою. Зважаючи на величезні втрати (армія Османа ІІ не дорахувалася близько 40 тисяч вояків), Османська імперія змушена була відмовитися від планів завоювання Європи та підписати Хотинський мирний договір.


На аверсі монети розміщено: угорі на дзеркальному тлі – малий Державний Герб України, праворуч від якого напис УКРАЇНА; у центрі – композицію, що символізує облогу Хотинського табору: фортеця (ліворуч), війська захисників (праворуч від фортеці), навколо яких – клуби диму; угорі за річкою, праворуч від фортеці, – стилізований табір супротивників; написи: номінал – 5/ГРИВЕНЬ (на тлі фортеці), рік карбування монети 2021 (унизу на матовому тлі); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (під роком карбування).


На реверсі монети на передньому плані зображено гетьмана Петра Сагайдачного, на другому – постаті воїнів; ліворуч на дзеркальному тлі розміщено написи: ХОТИНСЬКА/ БИТВА/ 1621/ РІК.

Художник: Олександр Кузьмін.

Скульптори: Святослав Іваненко, Володимир Атаманчук.

Маса 16.54 г, діаметр 35 мм", йдеться в описі монети.

Джерело – сайт Національного банку України.

100 views0 comments