• Хотинські вісті

У Хотині відбулося покладання квітів

Updated: Nov 8Пам’ятаємо: День визволення України від фашистських загарбників


Сьогодні, 28 жовтня, у Хотині з нагоди 77-ї річниці визволення України від нацистських загарбників у Другій світовій війні відбулося покладання квітів.


Біля Меморіалу Слави представники Хотинської міської ради, районної та міської ветеранських організацій схилили голови у хвилині мовчання у пам'ять про мільйони жертв тієї кривавої війни.


До підніжжя пам’ятника поклали квіти. У зв’язку зі складною епідемічною ситуацією в краї, захід не був багатолюдним.


"Згадаймо у цей день тих, хто ціною життя відстоював перемогу над нацизмом, тих, чиї долі і душі були покалічені у наймасовішій битві 20 століття", — сказав перший заступник міського голови Данило Білецький.


Друга світова прокотилася по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв. Справжній масштаб цих великих втрат неможливо оцінити. Та навіть час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і події.


Довідково

День визволення України від фашистських загарбників відзначається щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території нашої держави.


У ході Німецько-радянської війни (1941—1945 рр.) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму.


Свято встановлене відповідно до указу Президента Віктора Ющенка у 2009 році «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».Інститут національної пам'яті рекомендував замінити термін «визволення від фашистських загарбників» на «вигнання нацистських окупантів», зазначаючи, що після 28 жовтня 1944 року Україна не стала цілком вільною державою, а опинилася під радянським пануванням, що супроводжувалося, зокрема, масовими репресіями.

30 views0 comments