• Хотинські вісті

Паводок призвів до аварійного відключення водопостачання Хотина


Повінь призвела до надзвичайної ситуації у системі водопостачання райцентру.

– Унаслідок сильного паводку затоплена станція першого підйому у с. Пригородок, кабельні шахти, під'їзні шляхи. Виведено з ладу три насосні агрегати, силовий трансформатор, – розповів директор КП "Хотинтепломережа" Григорій Боросюк. – На станції другого підйому частково пошкоджено дах, стіни. Ремонтні роботи тривають.

Якість води в річці Дністер дуже погіршилася, і не лише цього тижня, а й протягом попередніх. Проте на підприємстві робили все для того, щоб її очистити і подавати споживачам.

– Готуючись до ускладнення погодних умов, ми створили запас чистої води на дві доби, який після вимушеної зупинки повністю подали людям. 21–22 червня зливові потужні дощі ускладнили і до того непросту ситуацію, річкою хлинув великий потік з піском. Таку воду технічно не можемо переробляти, бо це призведе до пошкодження й іншого нашого обладнання, – пояснив він.


Також Григорій Боросюк розповів, що чи не найбільший удар водопілля прийняли очисні споруди, які були затоплені, пошкоджено 100 метрів вхідної труби, запірну арматуру, частково – резервуари, каналізаційну мережу Хотина. Тут теж зруйновані під'їзні шляхи.

Загалом, за його словами, через негоду підприємству завдано збитків на близько пів мільйона гривень. Такі сумні наслідки паводку для системи водопостачання міста.

На запитання, коли буде можливо відновити централізоване водопостачання, керівник відповів:

"Це залежить не тільки від того, коли відновимо обладнання, а й коли припиниться підняття рівня води і осяде пісок у ній. Тричі на день біля мосту в Атаках беремо аналізи для визначення якості води, і вночі її відбирають наші чергові, але поки поліпшення немає. Тому наразі важко щось спрогнозувати. Просимо вибачення за незручності, але вони виникли не з вини підприємства".
38 views0 comments