• Хотинські вісті

Як відзначали останній дзвоник-2020 діти та вчителі шкіл Хотинщини


Карантин вніс свої корективи – цьогорічне свято прощання зі школою та усі привітання перемістилися у соцмережі та вайбер. Замість квітів у руках та переливів дзвоника діти, їхні батьки та вчителі сиділи вдома. І з горнятком чаю чи кави і смартфоном у руках переглядали відео, презентації, "телепередачі" та фотоколажі.


Не такий останній дзвоник, на який ми чекали, але знаємо що все буде добре, головне щоб усі були здорові! Це основне гасло цьогорічного прощання зі школою. Але ніщо не стане на заваді креативним школярам та вчителям, щоб поділитися спогадами і враженнями від незабутнього навчального року, додати гарного настрою та зарядити позитивом.

У Хотинській ЗОШ №5 створили відео із привітань директора Світлани Анісімової, освітян, випускників. Поздоровили і ветеранів-педагогів, а кожен класний керівник створив відеопрезентації про свій клас та незабутній навчальний рік.

Ольга Осіпова, заступник директора з виховної роботи, розповіла:

«За цей рік ми всі здійснили потужне «перезавантаження», відчули необхідність професії ВЧИТЕЛЬ! Дистанційний останній дзвоник був незвичним для педагогів та батьків, сумним для випускників 9 та 11 класів, які так мріяли закружляти у шкільному вальсі. Ми вирішили, що свято має відбутись хоч онлайн – тому записали на відео, як дзвонять наші випускники, звертаються до педагогів. Цікавим є привітання від наших гостей, керівника 11 класу та батьків із побажаннями учням веселих канікул, випускникам вступити у вузи, а педагогам вдалої відпустки».


У Хотинській гімназії також записали відеопривітання від учнівського самоврядування. А заступник з виховної роботи Зоя Корчак організувала креативне онлайн свято на платформі Zoom.

Тетяна Юрчак, педагог-організатор Хотинської гімназії поділилася:

«Для мене особисто цей останній дзвоник став гірким. Поруч немає рідних учнів, а коридори школи порожні і холодні. Дистанційне навчання змінило наше життя. Було незвично сьогодні прокинутись і спокійно піти на роботу, вже коли на вулиці світло, бо щороку приходимо затемна, щоб усе встигнути. Ми з Учнівською радою вирішили подякувати учителям та батькам за терпіння у цей нелегкий час. Зі смутком в очах діти записували відео, зі сльозами його переглядали вчителі, які сумують за учнями та розуміють, що саме вони надихають педагогів на нові звершення та перемоги».Онлайн прозвучав дзвоник і в Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1. Директор Наталія Сіногач та вчителі щиро привітали школярів у відеозверненні.

– Непростим був цей навчальний рік для нас, учнів та батьків. Однак, разом подолали усі труднощі, адже ми навчалися разом з вами. Раніше не знали, що таке Zoom, що контрольні роботи можна писати онлайн… Проте, пам’ятайте, що школа без вас – пустка і тільки ви надаєте їй змісту, – звернулися до школярів педагоги. Випускники ЗОШ №1 також не забарилися зі словами подяки у відео у Фейсбуці, яке прикрасили фотографіями найкращих спогадів зі шкільного життя.

«Цей навчальний рік кинув виклик освітянам. І вчителям довелося швидко опанувати технології для дистанційного навчання. Це було непросто, зате цікаво. Не винятком став останній дзвінок. Готуючи відеопривітання, вчителі зверталися до учнів з посмішкою і радісним очікуванням, що у вересні вони побачать усіх уже за партами. Найважче випускникам, хоч як би вони не жартували, тихий сум нікуди не дівся з очей, а голос видавав їхнє хвилювання. Насправді, кожному вчителеві жаль, що не зміг особисто привітати одинадцятикласників, сказати теплі слова та побажати всього найкращого», – мовила Любомира Загородня, заступник директора з виховної роботи Хотинської ЗОШ №1.
Заклад загальної середньої освіти І ступеня м. Хотин також приєднався до привітань чудовим відео. Директор Людмила Микитюк з колективом поздоровили вихованців та батьків зі святом останнього дзвоника. Згадали, якими були старанними учні, а також подякували батькам за витримку під час дистанційного навчання. Та виразили сум за своїми любими вихованцями.

– Батьки першокласників – це наша підтримка і рушійна сила під час карантину. Адже спілкування відбувалося щоденно, майже без обмежень у часі. Але головне – це зворотній зв’язок! Вчителю важливо бачити, чи є прогрес у дитини, відзначити кожен успіх та щиро радіти досягненням! Дистанційне навчання стало для нас випробовуванням, але водночас згуртувало, ми стали справжньою шкільною родиною. Щиро вдячна батькам та діткам за розуміння та допомогу! Адже результат того вартий, – каже від імені усіх учителів Мар’яна Антонюк, класовод 1-го класу.


Для учнів Шировецького НВК сьогодні вперше продзвенів дистанційний останній дзвоник. Для шкільної родини підготували відео.

Незвично було бачити шкільне подвір'я НВК без урочисто вбраних школярів, а в стінах школи сумно і незатишно без веселого дитячого сміху та галасу. І лише теплі спогади про шкільні будні зігрівають душу вчителів, батьків та школярів, а також перегляд презентації фотографій кожного класу, яки йрозмістили в соцмережі. Особливо того дня сумували випускники, адже не мають змоги почути малинові переливи того шкільного дзвоника, який вже ніколи більше не покличе їх на урок!


Для вихованців Клішковецької гімназії транслювали програму «Калейдоскоп гімназійного життя». Її ведуча заступниця директора з виховної роботи Михайлина Кузик провела екскурсію фотоспогадами, де нинішні випускники вперше ступають на поріг навчального закладу як гімназисти.

До них із вітальним словом звернулися їхні наставники та директорка гімназії Надія Боднар. Напутнім словом благословили своїх уже дорослих дітей їхні батьки. А одинадцятикласники для своїх менших друзів залишили кілька порад.


Не було звичних лінійок, дружніх обіймів, моря квітів, кульок і у Клішковецькому опорному закладі освіти ім. Л. Каденюка. Проте у режимі онлайн транслювали не менш зворушливі відео спогадів, привітань та побажань. Цьогоріч теплі слова про школу, вчителів, учнів та батьків – особливо цінні. І навіть пандемія не в силах скасувати це свято! Для більшості учнів цей день – ще одна сходинка шкільного життя, ще одна власна маленька перемога, а для випускників – це дорога в доросле життя. Саме для них підготували вітальне звернення із щирими побажаннями дирекція та педагогічний колектив. Під звуки першовересневого вальсу, який танцювали на початку навчального року, одинадцятикласники пригадали найкращі моменти зі шкільного життя. Останній дзвінок для них пролунав онлайн-відлунням з фото та відеозаписів докарантинних часів.


Жодні обставини не завадять щирому бажанню порадіти в останній день навчального року, поділитися спогадами, позитивом і посмішками. Креативності школярів цьогоріч можна лише позаздрити! Учениці Клішковецького ОЗО ім. Л. Каденюка Елізабет Кушнір та Аріна Гончарук привітали усю шкільну родину за допомогою відео: веселою піснею та запальним танцем.

Ось таке воно нині свято останнього дзвоника під знаком "К" – у часи карантину сучасне, дистанційне, але незвичне і трішки сумне.
137 views0 comments