• Хотинські вісті

Особлива акція до Дня соборності увінчалася рекордом України


Долучилися делегації трьох областей: Чернівецької, Хмельницької і Тернопільської


Мости єднання – єднання сердець

Є свята, що об'єднують націю. І є місця, де оживає історія і відчувається козацький дух волелюбних предків. Тож невипадково унікальний захід до Дня соборності сьогодні розпочали у підніжжя пам'ятника великому гетьману Петру Сагайдачному біля Хотинської фортеці.


Делегації Чернівецької (включно з представниками Хотинської громади), Хмельницької і Тернопільської областей об'єдналися, щоб відзначити це особливе свято, виявити любов і повагу до своєї держави.


Делегації цих трьох областей на чолі з керівниками ОДА та представники Хотинської громади з міським головою Андрієм Дранчуком поклали вінки і квіти до пам'ятника Сагайдачному.У величних мурів фортеці та монумента Сагайдачного опинилися хотинські джури з прапорами і юні вижничани з трембітами, адже наш край славиться давньою історією і багатою культурою. Гості сфотографувалися на згадку і на фоні величної Хотинської фортеці.


Потім вирушили у Жванець, де делегації Хмельниччини та Чернівеччини за давньою українською традицією обмінялися караваями.


Патріотична акція стала особливо масштабною, коли на мості через річку Збруч зустрілися дві колони з оркестрами: сотні людей і прапорів, що наче злилися у небі у синьо-жовте море.
Як Збруч вливається у Дністер, так дві процесії із величезними синім та жовтим полотнищами злилися у національний стяг.


В селі Окопи, де в давнину сходилися кордони держав, а тепер областей, біля в’їзного знака із флюгером – півнем, що з давніх часів «на три країни піє», облаштували сцену.Там показали театралізоване дійство, у якому відтворили частинку подій 1919 року, коли врочисто проголосили Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.
На завершення дійства на сцені зафіксували рекорд України – найбільший підсвічник у формі тризуба. Його запалили Вифлеємським вогнем за допомогою свічок керівники трьох областей.…Такі свята проводять мости єднання між серцями. І нагадують нам, що Україна – це мати, яку не вибирають, що віками українці виборювали, а наші захисники і нині на сході відстоюють її незалежність і цілісність. І що без минулого у нації немає майбутнього.

Слава Україні! Героям слава!489 views0 comments