• Хотинські вісті

Освітянська серпнева зустріч у Хотині: про що йшлосяЖиття чи не щодня готує нам зміни. Їх багато і в освіті. Електронні щоденники і журнали, вчительські блоги та ютуб-канали, новітні технології, платформи і засоби для вимушеного онлайн навчання – це вимоги сьогодення. А освітянська галузь завжди має йти у ногу з часом, адже йдеться про якісне навчання юного покоління – майбутнього країни.


Про це йшлося на серпневій зустрічі-нараді з директорами освітніх закладів Хотинської та Рукшинської громад, яку провела начальниця відділу освіти, молоді та спорту міської ради Альона Колесникова.


– Минулого року ми не мали змоги зібратися на традиційну серпневу конференцію педагогів, тож відрадно, що сьогодні маємо змогу спілкуватися «наживо», а не дистанційно. І обговорити як проблеми, так і здобутки, – зазначила Альона Валентинівна.

Спільно розглянули чимало питань, зокрема різних новацій, які впроваджено у новому навчальному році.


Йшлося і про те, що реалії часу вимагають активнішого застосування мультимедійних онлайн технологій, а педагогів спонукають до саморозвитку і самовдосконалення. Про це вели мову у співдоповіді «Портфоліо вчителя. Узагальнення і систематизація педагогічних досягнень» директорка Хотинської ЗОШ І–ІІІ ступенів №5 Наталія Сіногач та переможниця другого етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року» Тамара Цимбалюк.


Як не можливо уявити нинішнє покоління без гаджетів та інтернету, так неможлива без них і освіта, особливо під час періодів жорсткого карантину.– Щоб школа була конкурентоспроможною, а освіта якісною, необхідно якнайширше розкривати потенціал і педагогів, і учнів. Учитель теж повинен навчатися протягом усього життя, прагнути до професійного зростання. Також опановувати і впроваджувати інноваційні освітні тренди, – наголосила Наталія Сіногач.

І додала: "Мені пощастило очолити Хотинську ЗОШ №5, яка цього року за результатами ЗНО посіла 18-те місце у рейтингу шкіл Чернівецької області. І працювати з небайдужими педагогами, котрі постійно розвиваються і справді віддані своїй справі".


Тамара Цимбалюк поділилася своїм вагомим досвідом, у своїй презентації детально розповіла, як створила власну інтерактивну дошку «Жити, творити, любити українською», де чимало корисного і пізнавального для учнів, зокрема блог для дистанційної освіти.


Вона також має ютуб-канал, опікується різними шкільними відеопроєктами та прагне достукатися до сердець школярів через сторінку в Інстаграм, де пропагує українське, руйнує стереотипи, що «закордонне – краще», надихає історіями успіху відомих українців, наших сучасників.Про інституційний аудит, як інструмент для надання якісних освітніх послуг, розповіли у співдоповіді очільники закладів освіти, які пройшли таку перевірку: директор Рукшинської ЗОШ І–ІІІ ступенів Сергій Шишковський та директор Анадольського НВК Олексій Ткач.


Звернула увагу на пріоритети діяльності психологічної служби в закладах освіти Ольга Дєдов – психологиня КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Хотинської міської ради.


Із новаціями в інклюзивному навчанні у закладах освіти присутніх ознайомила директорка Інклюзивнно-ресурсного центру Олеся Пислар.


Доповідь із презентацією «Професійний стандарт вчителя: свобода чи обмеження?» представила директорка КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Римма Якуба.


ПОРУШУВАЛИ І ПРОБЛЕМИ, ЯКІ ТУРБУЮТЬ ОСВІТЯН

Про сучасні виклики та вимоги до впровадження дошкільної освіти, якісного харчування дітей згідно із сучасними вимогами, а також про найгостріші проблеми, які турбують працівників дошкілля, зокрема низькі зарплати, чималу вартість проходження обов’язкових медичних оглядів педпрацівників говорила директорка ЗДО «Сонечко» Наталія Слугіна.Як сказала голова об’єднаної організації профспілки працівників освіти і науки України Галина Василенко, профспілка порушувала проблему медоглядів.


«Виникла правова колізія, бо їх має оплачувати за працівників роботодавець (засновник закладу), оскільки на рівні держави із 1 квітня цю послугу не включено у пакет безплатних медичних послуг, а у місцевих бюджетах не було закладено відповідні кошти. Профспілка клопотатиметься, щоб гроші на оплату медоглядів персоналу закладів освіти заклали у бюджеті громади на наступний рік», – запевнила Галина Макарівна.

Вона також роз’яснила окремі правові аспекти укладання трудових і колективних угод.


На завершення зустрічі присутнім презентували різноманітні сучасні дидактичні та роздаткові матеріали для дошкільнят, учнів НУШ, кабінетів біології, географії та інших.


Тож навчальний рік уже на старті. Й очевидно, що він знову буде непростим і для педагогів, і для школярів.

Альона Колесникова та інші промовці щиро зичили всім освітянам міцного здоров’я та нових успіхів та звершень. І щоб епідемічна ситуація сприяла очному процесу навчання.


108 views0 comments