• Хотинські вісті

Онкозахворюваність серед дітей зростає

Updated: Feb 16, 202115 лютого у світі відзначать Міжнародний день онкохворої дитини. Його основна мета – привернути увагу суспільства до проблеми онкологічної захворюваності дітей, яка, за словами експерта ДОЗ з питань дитячої гематології та онкології, завідувача кардіоонкоревматологічного відділення КНП «Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня» Михайла Гнатюка, дедалі зростає. Про це інформує Чернівецький обласний центр громадського здоров‘я.


– За перші півтора місяці 2021 року до відділення вже поступило 5 дітей із вперше виявленою онкологічною патологією. Це – діти різного віку, а спільним для них є те, що практично всі вони, на жаль, поступають із вкрай занедбаним захворюванням, яке дуже важко піддається лікуванню, – каже головний дитячий онколог області. – Загалом у відділенні на лікуванні знаходиться 18 дітей. Найменшому пацієнту 10 місяців, а самому старшому – 18 років.


«Найчастіше у Чернівецькій області на онкозахворювання хворіють діти із Чернівців, Сторожинецького, Хотинського, Кіцманського та Заставнівського районів", – повідомив Михайло Гнатюк.

Профілактика онкозахворювань у дітей – насамперед, клопіт батьків


Однією з причин почастішання занедбаних форм онкозахворювань у дітей М. Гнатюк вважає недопрацювання сімейних лікарів, які часом є менш настороженими.


Однак, у першу чергу, про здоров’я дітей мають дбати батьки. Дбати, щоб дитина не харчувалася напівфабрикатами та продуктами сумнівної якості, більше бувала на свіжому повітрі, рухалася, а також при перших скаргах дитини на дискомфорт зверталися до відповідних фахівців.


Як наголошує фахівець, дедалі більше дітей потрапляють у онкогематологічне відділення через безвідповідальність батьків, які ігнорують скарги своїх дітей або не вчасно звертаються за допомогою до лікарів


Які ознаки недуги? Що має насторожити батьків?


Батьків має насторожити, якщо дитина перестає спілкуватися, шукає потайне місце, почала погано їсти, швидко втомлюється, не може ходити і скаржиться, що болять ніжки, у неї з’являється нічне потовиділення, підвищується температура, виникає невмотивована нічна блювота тощо. У цьому разі одразу слід звернутися до лікаря та детально обстежити дитину.


А з профілактичною метою М. Гнатюк радить кожні пів року здавати дітям кров на аналіз та проходити УЗД-дослідження внутрішніх органів й серця. Адже будь-якому захворюванню краще запобігти чи своєчасно виявити, що значно підвищує ефективність лікування.

Джерело – Чернівецький обласний центр громадського здоров‘я.

5 views0 comments