• Хотинські вісті

Олег Шевчук з Ширівців подорожує планетою як ведучий телепрограми

А також тричі вигравав у шоу «Розсміши коміка»


Олег встиг об’їздити більше десятка країн і перепробувати понад 70 екзотичних і навіть небезпечних професій. Його повсюди переслідували екстремальні ситуації: війна наркоторговців, кровожерливі отруйні комахи, загрозливі хижаки, важкий природний клімат, неконтактні племена та ще чимало всього. Та хлопець не боїться ніякої роботи і дуже любить подорожувати. Щоправда, улітку відпочиває тільки у рідному селі, запевняє, що тут вільно дихається і спокійно на душі, адже поряд – рідні йому люди.Жителі Хотинщини з особливим нетерпінням чекали на кожен новий випуск популярного тревел-шоу «Особливості національної роботи» та з неабияким захопленням спостерігали за неймовірними пригодами його нового ведучого. Адже два сезони поспіль ним був наш земляк – Олег Шевчук з Ширівців.


Саме завдяки йому з телеекранів звучала проста сільська говірка нашого краю – суржик у перемішку з діалектами. Він не соромлячись, а навпаки, з гонором висловлюється народною мовою своєї місцевості, більше того – у кожній програмі Олег звертається до рідних мами й тата, пригадує дитинство, друзів, сусідів, учителів, розповідає про звичаї та традиції рідного села, тож односельці щоразу відчувають себе учасниками шоу.


Хто ж він – Олег Шевчук? Познайомимося ближче!

Олежик, як його називають рідні, цьогоріч (15 жовтня) зустріне свій третій десяток. Його батьки, як чимало українців, утративши роботу у колгоспі, змушені були шукати заробітків за кордоном. Там працювали десяток років: мама в Італії, тато в Німеччині. Тож Олегу і його сестричці дуже їх не вистачало. Але вони зуміли підтримати дітей матеріально. Після закінчення школи хлопець вступив до філіалу Київського національного торгово-економічного університету за спеціальністю «економічна кібернетика». Через веселу вдачу на першому курсі староста групи записала його в гурток КВК. З тих пір і розпочалася бурхлива гумористична діяльність Олега. Він – співавтор комедійних сценаріїв для команд-учасниць «Ліги сміху», неодноразовий призер телевізійних гумористичних шоу в Україні.


Розсмішив майбутнього президента

Саме майбутній президент запримітив іскрометний гумор від буковинців–авторів сценаріїв у виступах команд «Замок Любарта» з Волині та «Заїнька» із Запоріжжя на фестивалі гумору «Ліга сміху» і запропонував спробувати свої сили у «Розсміши коміка». Тож хлопці легко і на позитиві зуміли заробити гарні гроші дотепними і смішними мініатюрами, які сподобалися як глядачам, так і комікам. Олег Шевчук разом зі своїм однокурсником-другом, а нині ще й кумом – Іллею Климом з Берегомета тричі перемагали у телевізійному шоу «Розсміши коміка»: у 2013 році їхній виграш становив 20 тисяч гривень, у 2014-му – 50, а торік гумористи з Буковини виграли 100 тисяч. Придумані ними жарти гідно оцінили Євген Кошовий та Володимир Зеленський.


Заробляв не лише жартами

Проте заробляти Олегові доводилося не лише жартами: він вів прямі ефіри на радіо, був лаборантом-оператором, торговим агентом, директором ресторану, тамадою на весіллях, ремонтував тенти для фур. Словом, про українські заробітки знає не з чуток. А коли почув про кастинг на ведучого третього сезону тревел-шоу «Особливості національної роботи», вирішив спробувати.


– Розумів, що будуть порівнювати з попередником, критикувати, але хотілося зробити не гірше, так спрацювати, щоб і на наступний сезон узяли, – зізнається Олег Шевчук.

Він буквально підкорив продюсерів своєю харизмою, дотепністю та безпосередністю. Не зважаючи на те, що не мав телевізійного досвіду, хлопець постійно жартував і майстерно жонглював словами.


– Вважаю себе дуже щасливою людиною. Адже на пробах були хлопці більш медійні. Режисер сказав мені, що вони вирішили ризикнути, бо розгледіли в мені харизму, – каже Олег. – Спочатку, скажу чесно, вони зі мною добряче намучилися. Я – парубок простий, по життю говорю суржиком. А вони намагалися мені втолкувати, як правильно ту чи іншу репліку вимовити, доводилося перезнімати по кілька разів. Але потім режисери подумали і дозволили мені бути самим собою. То в кадрі часто про своє село розповідав, друзів дитинства згадував, до мами, тата звертався…


Екстрим і незабутні враження

Два останні сезони, в яких довелося зніматися нашому землякові, відзначилися рекордною кількістю екстремальних ситуацій. Скільки небезпеки приховують країни Латинської Америки та тропічні ліси Амазонії: війна наркоторговців, кровожерливі отруйні комахи, загрозливі хижаки, важкий природний клімат і неконтактні племена.

Зйомки тривали кілька місяців. Звичайно, було важко психологічно: постійні переїзди, шалений ритм, різні види роботи… Але кожен випуск програми дарував шанувальникам свіжу порцію екстриму. Про свої незабутні враження Олег розповів:


– Правда, я ніякої роботи не боявся, бо виріс у селі, а тут, як відомо, доводиться робити усе, що не хочеш, – каже ширівчанин. – Тож працював на совість. У Чикаго зустрічали чимало українців, навіть їздили в Українське село, в якому живуть 350 тисяч жителів, як у Чернівцях. А коли переїхали у Мексику, нас одразу попередили, щоб були обережні. Там щодня в газетах пишуть, що когось убили, зарізали, пограбували… Криміналу багато через бідність. Якщо ти до місцевих налаштований агресивно, то й до тебе відповідно виникає злоба. Тому до всіх посміхався, тож і до мене ставилися добре.


Не обійшлося без неприємних сюрпризів. У Чилі вже у готельному номері після зйомок на мене мало не напав отруйний павук тарантул, але, на щастя, його вчасно помітили і вбили.


Найбільш небезпечним виявилося... ловити єнотів. В Америці це як стихійне лихо – вони повсюди. Здається, маленькі милі створіння, а насправді так пакостять! У пошуках води то труби відривають, то крани відкручують. Моїм завданням було ловити і вивозити їх у ліс. Але ці тваринки щоразу повертаються, то це такий собі вічний бізнес. Мені за таку роботу платили приблизно 100 доларів. А небезпечно через те, що єнот може напасти і заразити сказом.


Дуже було стидно в одних трусах співати під гітару ковбойські пісні на Таймс-сквер. Як уявив, що про мене подумають мої рідні і земляки?! Але я пережив той день, заробив 300 доларів, хоч американська легенда «голий ковбой» зізнався, що без мене він зазвичай має 500.


Було таке, що не заплатили ні копійки, хоч старався, але бос вирішив, шо я погано виготовив виріб з бляхи. Ще лише один долар заробив водієм моторікши, але й тим мусив тішитися.


Літо – лише у рідному селі

Ще до участі у проекті Олег об’їздив всю Україну, побував у Болгарії, Румунії, Сочі з командою КВК.


Вислів «нашого цвіту – по всьому світу» – точно про нашого земляка, адже за час експедиції Олег встиг об’їздити більше десятка країн і перепробувати понад сім десятків екзотичних і навіть небезпечних професій.


– Де б не був, за мене вдома завжди хвилюються мої рідні: батьки, сестра. Мамі дзвонив або писав щодня, бо розумів, як не відізвуся, вона не засне, переживатиме, – каже він. – Ненька для мене наче подруга. Інколи з любов‘ю називаю її, як тато, Алюня. Люблю подорожувати, не сиджу на одному місці: то в Києві поживу, то в Чернівцях, але літо найбільше люблю проводити у рідному селі: тут легко дихається, і тут усі мої рідні.

410 views0 comments