• Хотинські вісті

Одразу три майстеркласи провели у Хотинській громаді для дітейПередсвяткова атмосфера: і писанки та картини малювали, і ляльки-мотанки робили


Для дітей-переселенців сьогодні провели три цікаві й оригінальні майстеркласи: з писанкарства, виготовлення ляльок-мотанок та написання картин у техніці "малювання по вологому". Усі вони відбулися у Будинку дітей та учнівської молоді. У кожному майстеркласі брали участь близько 20 дітей, їм надали необхідні матеріали для роботи.


Особлива атмосфера панувала на майстеркласі з писанкарства, адже створення великодніх писанок – завжди неповторне дійство. Майстри Юрій Оринчук з Вижниці і Тетяна Татарчук з Чернівців спочатку розповіли дітям про те, що означають традиційні символи на писанках, а потім – покроково як їх створювати.


Після цього кожен міг виготовити власну писанку, задіявши свою фантазію та за допомогою досвідчених писанкарів. Вони показали, як працювати з писачком і воском, як почергово занурювати у різні фарби.Кінцевий етап – розплавлення воску над свічкою. Це дивовижний момент, коли на очах, наче маленьке диво, проявляються різнобарвні візерунки.


Цей майстер клас у Хотинській громаді реалізовано у рамках програми ДОБРЕ за підтримки Українського народного дому, що в Чернівцях.


А інші два чудові майстер-класи – створення ляльок-оберегів та весняних картин – провели керівники гуртків, викладачі БДУМ.
Нині, як ніколи, потрібно шанувати прадавні традиції, розповідати про них дітям. Щоб берегти нашу культуру, яка є корінням українського роду.


Українці – нація незламна і єдина! Здобудемо мир і відновимо країну!

54 views0 comments