• Хотинські вісті

Обігрівайте житло безпечно!


Від початку року на Хотинщині виникло 13 пожеж, унаслідок яких загинуло 3 людей та 1 травмовано. Це вдвічі більше, ніж за аналогічний період торік, коли трапилось 6 пожеж та 1 людина загинула.

Причинами збільшення кількості загорань є нехтування правилами пожежної безпеки при експлуатації електрообігрівачів та пічного опалення. Пожежі з трагічними наслідками стались внаслідок порушення правил безпеки при експлуатації пічного опалення.

Тож рятувальники нагадують громадянам правила пожежної безпеки під час опалювального сезону.

Запам’ятайте, що опалювальні пристрої, котельні та печі повинні відповідати нормам пожежної безпеки і перед початком їх експлуатації мають бути старанно перевірені та відремонтовані.

Очищення димоходів та печей від сажі слід проводити упродовж усього опалювального сезону. Під час експлуатації печей неприпустимо залишати їх без нагляду або доручати це малолітнім дітям. Заборонено користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини, сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали, застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини. Прокладати димоходи по горючих основах.

Зверніть увагу, що меблі, шафи та інше обладнання біля печей має знаходитись на відстані не менше як 0,7 м, а від топкових отворів – не менше 1,25 м.

Використовуючи електричні електрообігрівачі, спочатку перевірте справність електропроводки, електрощитків, розеток та штепсельних вилок приладів.

Категорично забороняється користуватися саморобними електрообігрівачами, найбільшу кількість пожеж спричинюють саме вони.

Відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м.

Намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі значної потужності, це може призвести до короткого замкнення.

Не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади та інші електроприлади.

Пам’ятайте і навчайте дітей, що тільки неухильне дотримання правил пожежної безпеки – це запорука збереження життя та значних матеріальних цінностей!

Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.

7 views0 comments