• Хотинські вісті

«Нульове розмитнення» авто: за що можна буде не платити


Фото із сайту - Факти.

У вівторок, 5 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав черговий закон воєнного часу — «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період воєнного стану». Про це пише видання Факти.


Закон був ухвалений Верховною Радою ще 25 березня і набуває чинності в день його публікації в офіційній пресі, що може статися 6−8 квітня 2022 року.


Цей документ передбачає звільнення на час воєнного стану від ввізного мита, акцизу та ПДВ усіх імпортних товарів, включаючи транспортні засоби. Причому йдеться не лише про автомобілі для ЗСУ.

За новою схемою можуть ввозити з-за кордону автомобілі для особистого використання всі громадяни країни. Це стосується як нових, так і старих машин.


Втім, зовсім уникнути видатків при розмитненні автомобіля українцям не вдасться. Зокрема, потрібно буде сплатити 3−5% вартості машини до Пенсійного фонду.


Також необхідно пройти сертифікацію, отримати номерний знак та свідоцтво про реєстрацію. У будь-якому випадку це буде набагато дешевшим, ніж раніше.


Дія цього закону поширюється на:

· легкові автомобілі;

· вантажівки;

· мікроавтобуси (пасажиромісткістю 10 осіб і більше);

· мотоцикли;

· причепи та напівпричепи.


При цьому легкові машини повинні відповідати екологічному стандарту не нижче «Євро-2», а вантажні та автобуси — стандарту не нижче за «Євро-5».


Підтвердження цих стандартів має бути у сертифікаті відповідності, необхідному при державній реєстрації автомобіля у Сервісному центрі МВС.

Джерело – Факти.

561 views0 comments