• Хотинські вісті

Нову важку хвилю COVID-19 може спричинити мутований коронавірусМутований коронавірус, який зараз активно поширюється в Європі, є в рази більш заразним, ніж його форма, що домінувала раніше, вперше знайдена в Китаї. Про це повідомляє molbuk.ua з посиланням на Science.


Учені, оцінюючи ризики, пов'язані з його поширенням, дають невтішний прогноз: нова мутація може викликати ще одну "дуже погану" хвилю COVID-19. За попередніми даними, новий варіант вірусної інфекції, що поширюється з Великобританії, може стати причиною більш небезпечної фази пандемії.


Якщо раніше розвиток пандемії можна було передбачити, то зараз вчені не знають, чого очікувати від нового штаму COVID-19, пише Science.


На думку вченого Джеремі Фаррара – експерта з інфекційних захворювань, який очолює TrustTrust, – "зараз ми переходимо до непередбачуваної фази" розвитку пандемії.


"Одне занепокоєння полягає в тому, що варіант коронавірусу B.1.1.7 тепер стане домінуючим, глобальним з його вищою передачею. Він викличе ще одну дуже, дуже погану хвилю", – попереджає фахівець.

Занепокоєння змусило деякі країни прискорити видачу вакцин або обговорити схеми дозування, які можуть швидко захистити більше людей. Але, оскільки новий варіант з'являється у багатьох країнах, вчені закликають уряди також посилити діючі заходи контролю.


"Я відчуваю, що зараз ми перебуваємо в іншій ситуації, коли більша частина Європи сидить і дивиться. Я дуже сподіваюся, що на цей раз ми зможемо зрозуміти, що це наш ранній дзвінок, і це наш шанс випередити цей варіант", – зазначила вірусолог Емма Ходкрофт з Базельського університету.

18 views0 comments